Sato San-To - Obludárium

Polí5

2014

8595026610484

Skladem

Akce

81,82

99,00


Český elektronický projekt bubeníka Thoma Heriana (N.O.H.A.) a trumpetisty Oskara Töröka (Vertigo Quintet, Iva Bittová). Po vítězství v soutěži Colours Talents a vydání druhé desky Salep (2010) prošel projekt personálními změnami a vydal u Polí5 své další album.

Na jaře roku 2013 místo kontrabasisty JAromíra Honzáka vystřídal basista Jaroslav Kovařík a sestavu obohatil klávesista Vojtěch Procházka. A nové personální změny se odrazily i v samotné tvorbě. „V nové sestavě se cítíme skvěle. Sato-San To má teď nové zvukové možnosti, Zní komplexněji,“ svěřuje se jeden ze zakládajících členů Thom Herian. Koncerty nové čtveřice jsou nezapomenutelným hudebním zážitkem– hypnotické rytmy drum’n’bassu se prolínají s jazzovými prvky, tanečními půdorysy i pomalým dubstepem.

„Většinu nového materiálu jsme stvořili společně s Oskarem Törökem pomocí virtuálního studia (DAW software). A na tento základ jsme pak nanesli živou složku hranou na skutečné nástroje, tedy elektrickou basu, klávesy, trumpetu a bicí. A výsledný zvuk je unikátní spojení naprogramované složky s živým hraním,“ vysvětluje Herian.