Stratocluster - Éternagy

Polí5

2018

8595026621770

Skladem

Akce

81,82

99,00


Ansámbl Stratocluster již několik let na domácích i zahraničních pódiích představuje podobu volné improvizace na hony vzdálenou do akademických a odměřených výstupů zastydlých autistů. Na svých vystoupeních využívá často meotaru a jiných projekčních zařízení, také mluví, zpívá, křičí, vypráví, performuje. Kromě vystoupení na festivalech a v klubech v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě vydalo také počiny Jabka hrušky meotary (Meteorismo, kazeta, 2015) a Tamanrasset (Signals from Arkaim, 2013). Nyní jejich dlouho připravovanou desku vydává prestižní pražské Polí5.

Jehuda Baruch? Bagdád Praha!

Jehuda Baruch? Bagdád Praha!

Jehuda Baruch? Bagdád Praha!

 

Na novém albu Éternagy je krom hudby představena zejména verbální poloha kapely, a to v podobě rozhlasových zpráv, dokumentárních záběrů, koláží ze světa celebrit či řízenou meditací. Jako by virtuální posluchač klikal na tlačítko a přepínal z jedné stanice na druhou – tu na pár vteřin, tu na pár minut.

 

Ich bin ach über blööö.

 

Hodinová stopáž tak prolétne klidnými i drásajícími momenty, od dlouhých unylých minut Rádia C Dur po energii rádií Kobra a Rockzone. Občas zakouzlí Rádio Marcel Bárta a jeho zpětné vazby saxofonu, jindy se ozývají neo-kromaňonské skřeky Rádia Pochod, mimo jiné v Žižkovském tunelu.

 

Maminka mrtvé Marušky – taková mrška – kočička si podává Spartu

a rodiče se s ní postupně chodí sbližovat.

 

Na křtu alba, který proběhne 22. dubna v kině Ponrepo, vystoupí se Stratoclusterem také několik promítacích guru: Jan Daňhel, Martin Ježek, František Thýmal a Jakub Halousek.

 

SUM SUM SUM PAM PAM PAM

SUM SUM PAM PAM

 

Grafiku alba navrhla Anastasia Vrublevská (ATYP), mastering provedl Michal Rataj, střihu se za Stratocluster ujali Jan Kulka a Ian Mikyska.


Nový střelec Rapidu Bukurešť, čtyřicetiletý Ondřej Tomeš, pravidelný pořad pro jubilanty stých narozenin, elitní policajt, který bral pervitin (dětem) – to vše najdete na nové desce Stratoclusteru: Éternagy. Nechte se vtáhnout do našeho světa!