Veselé plavkyně - Prozatím

Polí5

2023

8595026667075

Skladem

Akce

164,46

199,00


Skupina Veselé plavkyně vznikla v roce 1988 v Teplicích, v tamní rockové, alternativní a punkrockové hráčské komunitě. Členy byli Pavel Keřka, bývalý baskytarista F.P.B. a tehdy čerstvý člen Už jsme doma, Ivo Dolanský, nedávno ještě zastupující kytarista v F.P.B. a Jindra Dolanský, který tehdy už pár let hrál na saxofon ve skupině Už jsme doma. Veselé plavkyně tak byly od svého začátku víceméně „bokovkou“ třech muzikantsky vytížených teplických, později teplicko – pražských hudebníků.

Koncertů bývalo pomálu, skupina hrála většinou jako předkapela, lze vzpomenout vůbec první koncert Plavkyní na teplickém zimním stadionu se skupinou Kokrment, další teplická vystoupení nebo koncerty v Praze na Deltě a v Bunkru

Někdy během Sametové revoluce 1989 dostala skupina nabídku natočit demo kazetu, a to ve studiu Západočeského divadla v Chebu. Z ní pocházejí všechny nahrávky tohoto alba. Kazeta byla brzy rozebrána, a tak skupina natočila ještě dvě nahrávky – EP Rock Debut

11 u Pantonu (deska nevyšla kvůli bankrotu Pantonu) a konečně realizovanou kompilaci Roll over Teplice, na které se Veselé plavkyně podílely čtyřmi skladbami. Na Roll over Teplice je zaznamenaná rozšířená sestava Veselých plavkyní, která ovšem veřejně nikdy nevystoupila. V době, kdy Jindra Dolanský z kapely odešel, nahradil ho na tenor saxofon Zdeněk Petřek a sestavu posilnila i skvělá Marta Marinová, která hrála na pozoun, housle a zpívala. 

Toto album obsahuje 13 remasterovaných nahrávek z původní demokazety, natočené kdysi v Chebu. Představuje téměř celý repertoár. 

Protože v roce 1997 Chebské divadlu vyhořelo, včetně studia a studiového pásu s nahrávkou

Plavkyní, byla rekonstrukce písní dosti náročná a musela být provedena z dochované kazety. Kapela ukončila hudební činnost někdy v roce 1992 vzhledem k vytíženosti svých členů.