20 let Guerilla Records: 6.11. v Arše

 

Guerilla Records, nezávislé vydavatelství podzemní a jiné kultury, tady bude už dvacet let. Stalo se pravidlem, že velká výročí slavíme karnevalem právě v Divadle Archa. Tam se o nás pěkně postarají, mají barevná světla, dobrý zvuk, neřeší policejní hodinu a hlavně se nás nebojí. A proto i připomínkou dvacetiletí (slavili jsme tam 10 i 15 let) se vrátíme na místo činu.

 

Uslyšíte průřez různými žánry, ale všechny je spojují kořeny v undergroundu, svobodném místě za každého režimu. Večer je věnován Ivanu Jirousovi, který před deseti lety zemřel a jeho čtení v Arše (4. 11. 2011 – 10 let Guerilla Records) bylo posledním veřejným vystoupením, Filipu Topolovi, jehož neopakovatelné písně se budeme snažit zpřítomnit alespoň na chvíli, neboť v roce 2012 v Arše na Poctě Ivanu Jirousovi 24. 11. 2012 došlo ke comebacku Psích vojáků. A taky Pavla Zajíčkovi, jehož nemoc dlouhodobě upoutala na lůžko.

 

Svobodná místa (Ivan Acher, Ivan Bierhanzl a Michal Nejtek) jsou výjimečnou připomínkou Zajíčkovy tvorby. Furt rovně nás přenesou z temných tónů spíše k šansonu a smutné rozjuchanosti, klasiku naopak přinesou The Plastic People Of The Universe New Generation s Kábou a Joem Karafiátem. V hudbě Prasečí farmy uslyšíte hutný spodek a nekompromisní saxofonovou úderku, pro český underground taky typickou. Psí vojáci Tribute aspoň na chvíli připomenou nenahraditelného Filipa a jeho psí kohortu. Celý večírek zakončí underground nové – a divoké! - generace, Kabaret Dr. Caligariho.

 

Na malém sále nás uvítá nezařaditelný Franta Skála a po něm se svou poctou Pavlu Zajíčkovi vystoupí Svobodná místa. Další překvapení nejsou vyloučena.

 

Samozřejmostí jsou křty, prodejní výstava fotografií Psích vojáků od Karla Šustera a mohutná nabídka titulů z produkce Guerilla Records. A protože slavíme 20 let, všechny budou s 20% slevou.

https://divadloarcha.cz/cz/