5. ročník přehlídky nezávislého umění SAMOROSTI 2017: Výzva pro předkládání uměleckých děl

Deadline: 31. července 2017Pátý ročník přehlídky nezávislého autorského umění Samorosti 2017 se tento rok představí v netradiční podobě. Autorům se k prezentaci děl letos poprvé otevírá místo nového kulturního prostoru na Letné v ulici Letohradská, organizačně akci přebírá Komunikační prostor Školská 28Linhartova nadace.

K přehlídce výtvarných děl se mohou hlásit autoři profesionální i neprofesionální, ti kteří mají neutuchající touhu tvořit i ti, kteří tvoří pro radost.  

Výtvarná díla projdou kurátorským výběrem a tradičně soutěžní výstava vyvrcholí aukcí na podporu dětí internátní školy TCV Goplapur v Indii.

Vystavujte a získejte:
* Cenu odborné poroty I. / Cesta za uměním do Říma 
* Cenu odborné poroty II./ Semestrální kurz ve Výtvarném ateliéru Malování kreslení
* Cenu Tibet Open House

>> Trojice finalistů získá možnost uspořádání výstavy v roce 2018.

Podmínky účasti:
a) zaslání vyplněné přihlášky spolu s 5 fotografiemi děl (ve formátu JPG) do 31. 7. 2017 na email: samorosti2017@gmail.com
b) osobní doručení díla do výstavních prostor a zaplacení účastnického poplatku 300,- v hotovosti na místě, nejpozději do 15. 8. 2017 (detailní informace budou upřesněny)

Komise ve složení Jan Mayer, Jiří Machalický, Miloš Marek, Joska Skalník a Veronika Zajačiková rozhodne o výběru děl do výstavy nejpozději do 6. 8. 2017.

Díla budou zastoupena na dobročinné aukci na podporu tibetských dětí.
Pro zájemce budou v průběhu července aktualizovány webové stránky loňské aukce pro Tibet, kde vás budeme informovat, na jaké účely byl použit výtěžek aukce z minulého roku.

Akci předchází právě probíhající výstava finalistů loňského ročníku Stanislavy Benešové, Davida Kolovratníka, Václava Sigursona Kostohryze MEZI NÁMI, kterou můžete shlédnout do 16.7.2017 v kavárně a galerii Video NoD, Experimentální prostor NoD, Dlouhá 33, Praha 1. 

Více informací na webu Komunikačního prostoru Školská 28.