Ahmed oslaví narozeniny - Polí pět bude při tom

Ve čtvrtek 10. 5. dorazím se svým stánkem do klubu Futurum a nejenže budu prodávat, ale i vyhrávat. Byl jsem k tomu vyzván jako člen původní sestavy souboru Málohektaři-rock na jehož základech (a už beze mě) vyrostla dnes známá kapela Ahmed má hlad. Tenkrát to byl ovšem více punk...

Přebíráme z webu kapely jejich slohovou práci k tomuto výročí:

Malý Ahmed už nám vyrostl
Ahmed prý letos v květnu oslaví desáté narozeniny. Hošík z rozvrácené makedonsko-turecko-albánské rodiny už prožil větší část svého pestrého a máločím omezovaného dětství na předměstí Prahy a zbývá jen pár let než ve svých dlaních poprvé sevře opravdický samopal. Doufejme, že se to stane spíše později než dříve. Dnes je ovšem malý Ahmed ještě dítě, navíc jubilant, proto zástupcům jeho rozvětvené rodiny nezbývá než uspořádat velkou, trochu rozvrácenou rodinnou oslavu na chlapcovu počest a pozvat co nejvíce významných hostí.

ahmed Oslava začne ve čtvrtek 10. května úderem dvacáté hodiny ve smíchovském klubu Futurum. Jubilant vystoupí i s některými údy, které malý Ahmed podoben ještěrce v průběhu dětství poztrácel či zurážel, dorazit by měl Josef Jindrák (provozovatel obchodu Polí pět a člen undergroundové kapely Skrytý půvab byrokracie), Martin Vacke (význačný pelhřimovský knihkupec a organizátor), Michal Šmíd (Klec, Neočekávaný dýchánek), Štěpán Černoušek (jeho hudební současnosti je neznámá) a snad se objeví i někdo z bratří Mikuláše Kroupy. Kromě nejbližších Ahmedových příbuzných (jen kumů a pobratimů má hoch kolem padesáti) byla o chystaných událostech spravena velvyslanectví Bulharska, Makedonie, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Turecka, Rumunska, Běloruska, Ukrajiny, Ruské Federace a mnohá další. Přítomnost zástupců diplomatických sborů je zatím nejistá, ale podle nepotvrzených zpráv, svou duchovní účast předběžně přislíbili Alexandr a Filip Makedonští a Maksym Jevlevič Zaliznjak.

Ahmed tímto zve na oslavu narozenin i své přátele a sympatizanty, s nimiž ho nepojí přímé pokrevní pouto. Zároveň ovšem upozorňuje, že všichni návštěvníci oslavy jsou povinni své střelné zbraně nechat v šatně klubu. Střelba do vzduchu na oslavencovu počest proběhne po koncertech Ahmeda a jeho hosta skupiny Fekete seretlek ve 23:30 před klubem ve Zborovské ulici v souladu s bezpečnostními předpisy a za dohledu zasloužilého službukonajícího kuma.

Ahmed má hlad (web)