Alternativa 2015 23. ročník mezinárodního hudebního festivalu 7. – 14. 11.

Alternativa není hudební žánr. Je to touha a hledání nových úhlů pohledu. Je to hudba, která se nebojí překračovat zaběhnuté škatulky. Osvobozený zvuk... Mezinárodní hudební festival Alternativa vstupuje do třiadvacátého ročníku. V duchu tradice i letos sází na jedinečné, dosud neobjevené hudební projekty, za kterými stojí talentovaní muzikanti a které mnohdy vznikají speciálně pro tuto příležitost.

V týdnu od 7. do 14. listopadu Praha zažije hudební dobrodružství, nečekaná žánrová setkání a hledání neotřelých tvůrčích možností. V sobotu 7. 11. na scéně Unijazzu Kaštan festival zahájí přehlídka začínajících projektů Malá Alternativa, jejíž výherce zvolený odbornou porotou získá 10 tisíc korun na podporu své umělecké činnosti. Úterý 10. 11. nově zpestří klubová noc. Kapely vystoupí například v komunitním prostoru Punctum, v klubu Hus23 nebo ve spolupráci s projektem Wakushoppu v Café V Lese.

Finále festivalu (12.–14. 11.) se již podruhé odehraje v klubu Malostranská beseda. Představí se v něm speciální projekt tria TOC s českou dechovou sekcí, kterou povede vynikající trumpetista Christian Pruvost, nizozemští Naked Wolf, americký projekt Insect Ark, německá kapela The Astronomical Unit nebo španělští Seward.

Součástí letošního ročníku bude také speciální vystoupení na půdě Libeňské synagogy, pořádané společně s kolektivem SDBS a za podpory sdružení Serpens. Ve středu 11. 11. v synagoze zahrají němečtí Kammerflimmer Kollektief.

Nabitý hudební program doplní i doprovodné akce. V Čítárně Unijazzu hosté najdou festivalovou výstavu, ve čtvrtek 12. 11. zde představí svou videoartovou tvorbu Dana Schechter (Insect Ark).

Vstupenky na jednotlivé akce v rámci festivalu jsou v předprodeji za 80–350 Kč. Koupit lze také permanentku na víkend 13.–14. 11. v Malostranské besedě za 550 Kč nebo VIP permanentku na celý festival, jejíž součástí je balíček s festivalovým tričkem, za 969 Kč. Předprodej probíhá v síti GoOut (navýšený o servisní poplatky), v Čítárně Unijazzu (Jindřišská 5, Praha 1) a v prodejně Rekomando (Trojanova 9, Praha 2).

 

Program festivalu ZDE (doplňujeme).

Web: http://www.alternativa-festival.cz

FB page: https://www.facebook.com/festival.alternativa

FB event: https://www.facebook.com/events/528590163973909/

FB event Malá Alternativa: https://www.facebook.com/events/841371582584837/