Až se řeky vylijí z břehů. Na scénu vstupuje hudebnice a textařka Alen

 

 

V dětském pokoji, v olomoucké barokní kapli a v pražském studiu Jámor Ondřeje Ježka vznikala deska Až se řeky vylijí z břehů. Klavíristka, zpěvačka a textařka Alen (Alena Pohlová) na ní zachytila nejen písně napsané pro stejnojmenný divadelní projekt, ale také další autorské skladby. Debut vyšel na konci června u vydavatelství Polí5.

 

Na klavír hraje od čtyř let, jako dítě zpívala ve sboru Národního divadla moravskoslezského v rodné Ostravě. Na konzervatoři chtěla studovat herectví a flétnu, herecký obor ale neotevřeli, a tak se Alena nakonec rozhodla pro lyceum a následné studium dramaterapie na Univerzitě Palackého v Olomouci.

 

První písničky jsem skládala asi v deseti letech, ale pořádně jsem s tím začala až na vysoké škole, kdy mě kamarádka oslovila, ať jí udělám hudbu ke klauzurnímu představení,“ říká Alen. „Tak vznikly první písně z alba Až se řeky vylijí z břehů. Pak jsem je hrála přátelům na hudebně tanečním workshopu Music of sources v Polsku. Byl tam i Dalibor Neuwirt, který v té době pořádal MiniFesty na Skleněné louce v Brně. Má hudba se mu líbila, a tak mě pozval, abych na MiniFestu zahrála. Neměla jsem žádná očekávání, prostě jsem si řekla, že to zkusím. Po koncertě za mnou přišla spousta nadšených lidí, že si chtějí koupit CD. Dost mě to překvapilo a taky dojalo, a tak jsem se rozhodla, že budu hrát dál a natočím desku,vzpomíná Alen na podzim roku 2016.

 

Tehdy skončila s prací provozní v pražské kavárně a začala se naplno věnovat hudbě.

 

Na desce zpívá o tom, co se stane, když partnerskou komunikaci nahradí kradmé pročítání zpráv na sociálních sítích, anebo o tom, jak se člověk během formativních let mění. Autorské klavírní skladby s nádechem folku a šansonu ozvláštňují jemné aranže Ondřeje Ježka z pražského studia Jámor. „Tušila jsem, že na koncertech jen piano a hlas stačí, ale na desku to chtělo koření. Ondřej aranže vyhmátl během chvíle naprosto perfektně. Přesně tak, jak jsem si představovala.“

 

Album Až se řeky vylijí z břehů se bude křtít 1. 8. v boskovickém klubu Prostor. Jako hosté se během večera představí Martin Kyšperský a Aleš Pilgr ze skupiny Květy a Dalibor Neuwirt.

 

Bandcamp: https://poli5.bandcamp.com/album/a-se-eky-vylij-z-b-eh

Facebook: https://www.facebook.com/alenpiano/
Kontakt: alenpohlova@gmail.com

 

Alen - letní koncerty


1. 8. Boskovice (Prostor)

12. 8. Praha (Šachta)

15. 8. Vlašim (Ateliér therapietra)

3. 9. Brno (Duck Bar)

7. 9. Olomouc (Letní kino)

 

 

Alen – Až se řeky vylijí z břehů

čas: 29:49

vydavatel: Polí5

datum vydání CD: 26. 6. 2020

katalogové číslo: EPP 153-2

čárový kód / EAN 8595026613270

doporučená prodejní cena vč. DPH: 299,- czk

http://www.polipet.cz/cd-nove-zbozi/alen-az-se-reky-vyliji-z-brehu/