Bleeding Ear hlásí: CHARALAMBIDES 2. května v Chateau

Bleedin Ear je poměrně mladé generační sdružení hudebníků a výtvarníků, které se těší našim sympatiím. Právě dorazila jejich pozvánka: „Do organizování tzv. "velkejch" koncertů se moc nehrnem, ale u Charalambides jsme měli jasno hned. Tuhle kapelu chceme vidět a taky si jí sem dovezem. Doufáme, že to bude zajímat i vás.“

Muzika Charalambides se vzpírá jakejmkoliv škatulkám – což je neklamný znamení všech opravdu výjimečnejch kapel. Vezměte křehkost Low, psychedelický improvizace Sunburned Hand Of The Man, přidejte hodně hypnotickej zvuk kytar a zpěvačku s hlasem operní divy navrch. Ani tohle kostrbatý přirovnání zvuk Charalambides dost dobře nevystihuje. „V tomto případě víc než kdy jindy platí, že jeden poslech vydá za sto řádků,“ napsal o nich kdysi Freemusic. S tim nejde než souhlasit, proto taky přikládáme videa z koncertů:
1. ukázka
2. ukázka

Co se týká desek, diskografie Charalambides je kapitola sama pro sebe. K dnešnímu dni čítá několik desítek alb, sedmipalců, splitek a CD-R na nejrůznejších vydavatelstvích. První nahrávku „Our Bed Is Green“ vydali v roce 1992, v posledních letech je pak jejich hlavním vydavatelstvím Kranky. Právě tady vydali i loňský album Likeness, který roubuje hypnotickej folk na texty tradicionálů z 19. století. Oba členové kapely, Tom i Christina, se navíc často angažujou i mimo Charalambides. Loni tak Christina zpívala mj. i na loňský sólovce Thurstona Moora ze Sonic Youth.

Před Charalambides zahraje Beseppy, sympatická Američanka usazená v Praze, která podivuhodně míchá hru na housle s experimentální elektronikou. Myslíme, že v kombinaci s Charalambides to bude dobrá kombinace.

Koncert Charalambides a Beseppy bude 2.května v Chateau Rouge a začíná ve 20:30.
Vstup: 180 Kč
Lístky je možný rezervovat na adrese: charalambides@centrum.cz
Víc informací na http://bleeding.webz.cz