Bruital Orgasme vystoupí na noiseovém večeru Chapeau Rouge

V neděli 18. dubna ve 20:30 se v podzemí pražského klubu Chapeau Rouge odehraje večírek pro všechny, kteří nacházejí rozkoš v hudbě spojující hluk s lehkostí a, slovy jednoho s vystupujících, vtahující své posluchače „do černé díry čisté extáze“. Koncert pořádá pražský nezávislý label KLaNGundKRaCH.

V neděli 18. dubna ve 20:30 se v podzemí pražského klubu Chapeau Rouge (Jakubská 2, Praha 1) odehraje večírek pro všechny, kteří nacházejí rozkoš v hudbě spojující hluk s lehkostí a, slovy jednoho s vystupujících, vtahující své posluchače „do černé díry čisté extáze“. Koncert pořádá pražský nezávislý label KLaNGundKRaCH.

Hvězdou večera bude belgické noiseové duo Bruital Orgasme, vytvářející pomocí kontaktních mikrofonů, syntezátoru korg MS-20, gramofonů, kytary a řady efektů a filtrů atakující hlukové skrumáže s cílem maximálně rozjitřit posluchačovo tělo a smysly, ale také své posluchače ovinout zvukem, v jehož intenzitě mohou spočinout. Průlomy, zlomy a tříštění za zvukovými bloky otevírají zvuk jako materialitu, v jejímž převalování lze najít přirozené prostředí. Jako hudebníci přesvědčení o libých aspektech hluku se totiž Bruital Orgasme proti informačním a zvukovým šumům brání jednoduchým vnitřním obratem: „Zvuky bouřícího moře a nemají daleko k bílému hluku, ale nepříjemné ani rušivé se nám nezdají,“ říkají sami protagonisté, když charakterizují svoji produkci, jejíž podloží je katarzní (destruktivní, a přitom otevřené) v tom smyslu, že se formuje hluboko pod hladinou.

Jako support se představí plzeňské duo Be Aching To See, které tvoří sólově vystupující performeři K-lxm a Zbyněk Pytelka. Zaměřují se na noise v jeho nejčistší podobě a jejich živá produkce, která je pro někoho slastným ohlédnutím a jinému může posloužit jako test smysluplnosti tohoto stále ještě módního žánru, bývá zničující a očistná zároveň.

V rámci večera se pak poprvé představí uskupení Power Triangle, nový tříčlenný projekt v Praze usazeného amerického hudebníka Jorge Boehringera aka Core of the Coalman, hrajícího spolu s dosud utajovanou (a přitom neustále odhalovanou, a nikoli neznámou) osobností domácího post-noiseového experimentu. Dvojici pak v roli bubenice doplní dosud neznámá debutantka domácího kutilství. Projekt „ovlivněný zářivě bílými zuby nalezenými v plném slunci Krokodýlího ostrova“ má svůj senzibilní potenciál: rozvíjí hluk jako emocionalitu skrytých doteků.

http://www.myspace.com/bruitalorgasm
http://www.myspace.com/beachingtosee
www.klangundkrach.net