Černí koně post rockovýho jara: Ostinato & Maserati

Letošní jaro slibuje spoustu dobrých koncertů, jeden z těch doporučeníhodných už je skoro za dveřmi: v pondělí 2. dubna na Strahově zaparkují dodávky dvou amerických post-rockových úderek, Ostinato a Maserati, a zvláště ti druzí jmenovaní jsou příslibem velkýho zážitku. Proč?

Nastávající klubový jaro je doslova napěchováný koncertama, na kterých se nevyplatí chybět. V těchto ohledech se zvlášť vytáhnul promotérský kolektiv labelu Silver Rocket, který nachystal na následujících osm týdnů osm koncertů. Vedle věhlasných Pelican, Red Sparowes nebo The Paper Chase (který před dvěma lety Sedmičku do slova uhranuli) si ale zaslouží pozornost i nejbližší chystaná akce: už v pondělí 2. dubna na Strahově zaparkují dodávky amerických post-rockových úderek Ostinato a Maserati. Zvláště v případě druhých jmenovaných je kombinace opojně hypnotickýho zvuku a pověsti divoké koncertní kapely předzvěstí v tuhle chvíli možná ještě netušeně silnýho zážitku. Ale popořadě.

ostinato.jpg Ostinato jsou tři chlapíci z Washington D.C., jejichž název už tak trochu prozrazuje jejich muzikantské know-how: totiž rozvíjení a vrstvení zvuků okolo základního motivu. Za deset let existence však dokázali svojí muziku vybrousit do podoby, která překračuje mantinely post-rockových klišé. S lehkostí se pohybujou mezi jemným indie-popem, nesamolibým art-rockem a dokonce melodickým metalem. Jsou přesvědčivou kapelou na svých třech deskách (poslední se jmenuje Chasing The Form), nepochybuju, že naživo budou ještě lepší.

web + ukázky:
www.ostinatoproject.com
www.myspace.com/ostinatospace

přečtěte si recenze:
Czechcore.cz
Post-rock.cz
Freemusic.cz


maseratilive.jpg Maserati je kvarteto pocházející z Athens v Georgii a v jejich muzice se prolíná hypnotičnost Tristeza s psychedelií raných Pink Floyd nebo krautrockových Can a masivním zvukem a la Kinski. Dohromady to pak svým způsobem připomíná comm-post-rock táborských Céček. Jejich poslední deska Inventions For The New Season na labelu Temporary Residence (Mono, Explosion In The Sky...) je dost výjimečná - svým magickým předením dovede člověku zamotat hlavu ještě předtím, než ho celá ta omamná zvuková lavina zasype úplně.

web + ukázky:
www.myspace.com/maseratirocks
ihaveadagger.net

přečtěte si recenze:
Silver Rocket
Freemusic.cz
Metalopolis.net
Post-rock.cz
Czechcore.cz

podtrženo sečteno:
Ostinato (USA) + Maserati (USA)
pondělí 2. dubna 2007 od 20:00, klub 007 Strahov
info: www.silver-rocket.org