Čtrnáctý Febiofest startuje už dnes, po Praze bude kočovat i dalšími městy

Letos již čtrnáctý ročník Mezinárodní přehlídky filmu, televize a videa Febiofest 2007, začíná dnes v hlavním městě. Potrvá celých devět dní, poté navštíví další deset měst v Čechách a na Moravě a osm také na Slovensku. Návštěvníkům nabídne 272 filmů ze 62 zemí a spoustu doprovodných akcí.

febio_film.jpg Letos již čtrnáctý ročník Mezinárodní přehlídky filmu, televize a videa Febiofest léta páně 2007, začíná dnes v hlavním městě. Potrvá celých devět dní, poté navštíví další deset měst v Čechách a na Moravě a osm také na Slovensku. Návštěvníci mohou očekávat celkem 272 filmů ze šedesáti dvou zemí a kromě mnohých hvězd z filmařské branže také spoustu doprovodného, zejména hudebního programu. Vše podstatné o festivalu najdete na jeho webových stránkách www.febiofest.cz.

Hlavní filmový program letos nabídne kulatých třicet programových sekcích, jako například: "Novinky světové tvorby", "Panoráma mladého evropského filmu", "Britsko-americké panoráma", "Filmy, které mění tvář světové kinematografie", "Asijské kino"; v rámci "Rarit" bude úváděno Satanské tango Bély Tarra, film trvající 445 minut!

Hudbymilovné fanoušky jistě potěší Febiofest Music Festival s volným vstupem, který bude probíhat každý večer v podzemních garažích. Dominovat mu bude program zaměřený na world music (francoužští Rageous Gratoon, maďarští Korai Öröm a Kampec Dolores...), z domácích budou k vidění například Traband,Swordfishtrombones, selFbrush.... Samostatný koncert pak bude, jak jsme psali na jiném místě, věnován třem stájovým koním finského vydavatelství Fonal Records.

fonal_logo Ti také osobně uvedou i svůj film "Přátelský underground z Finska", promítaný v rámci cyklu "DIY", jenž představí také projekce "Danielson: Rodinný snímek", "Factory Records a post-punk z Manchesteru", No Fun: Hardcore, metal, noise" či "Nexsound: Ukrajinská elektronická scéna". Druhým pásmem věnovaným muzice bude "Hudební film", který představí pozoruhodné videoklipy The Knife, dokument "Věčné děti" o CocoRosie, Devendrovi Banhartovi..., film "Pixies: loudQUIETloud" a další. Profily najdete na webových stránkách Febiofestu, s nákupem vstupenek si pospěšte.


Podtrženo sečteno:
běžná cena vstupenky: 79 Kč
info: www.febiofest.cz
pozor: spousta projekcích je již vyprodaných

Febiofest v městech:
Praha: 22. 3.- 30. 3.
Kladno 29. 3. - 1. 4.
Brno 2. – 6. 4.
Olomouc 3. – 6. 4.
Ostrava 4. – 6. 4.
Pardubice 5. – 9. 4.
Liberec 9. – 13. 4.
Hradec Králové 10. - 13. 4.
Ústí nad Labem 11. – 13. 4.
České Budějovice 12. – 15. 4.
Domažlice 14. 4.