Dan Sartain - Dudesblood

Alabamský Dan Sartain se po dvou letech vrací do Prahy s novou deskou Dudesblood, kterou znovu zaštítilo vydavatelství One Little Indian. Vystoupí v neděli 14. září od osmi večer v dejvické kavárně Potrvá a symbolicky tak zahájí podzimní klubovou sezónu.

Sartain, „Johnny Cash a Johnny Thunders v jedné osobě“, hraje a vydává od konce 90. let. Po několika vlastních vinylových releasech si ho všiml kultovní garážový label ze San Diega Swami Records, který dal v roce 2005 zelenou albu Dan Sartain vs. the Serpientes (kde hostoval mj. bubeník Mario Rubalcaba).

Úspěch jeho svérázného mixu punku, rockabilly, garáže i blues ho vybičoval ke skvělé desce Join Dar Sartain o rok později, která se objevila dokonce v oficiální britské hitparádě; jeho parádní koncertní formu si nedlouho poté vyzkoušeli i návštěvníci našlapané pražské Sedmičky.

V mezičase Dan Sartain vydal dvě řadové desky (Dan Sartain Lives a Too Tough to Live), jednu kompilaci, předskakoval White Stripes nebo Hives, zaháčkoval se nastálo u One Little Indian a ještě jednou objel Evropu včetně Prahy (a Brna). Novinka Dudesblood nabízí předělávku The Knife i punkovou vypalovačku Smash the Tesco… a potrvá.

Dan Sartain (usa) neděle 14.9.2014 20:00 Potrvá, Praha 6 Dejvice

dansartain.com

ass