Debut NO.PAVAROTTI na KLaNGundKRaCH

Na konec loňského roku připravilo být pražské vydavatelství KLaNGundKRaCH debutové album projektu NO.PAVAROTTI, který vznikl před nedávnem jako odnož doom-popového seskupení The Ruin of Ruins. Tentokrát nečekejte písně, ale ani nekorigovaný hluk. Veškerá produkce vydavatelství vždy k mání v Polí5.

No.PavarottiCD-R o celkové stopáži necelých 47 minut začíná na půli cesty mezi hlukem pokrytými písněmi The Ruin of Ruins a volnou improvizací spřízněných kapel Kaspar von Urbach a RUiNU. Jan Klamm a Rouilleux pořídili nahrávku během několika improvizačních seancí během letošního podzimu, jehož atmosféra se otiskla do podoby celého alba. Ambientní plochy přecházejí v monotónní kytarové pasáže a jemné ruchy, v pozadí se zjevují náznaky melodií a rytmů postupně se ztrácející v hluku a šumění. Od tohoto směru se odchyluje poslední skladba Fat Pink Mouse in Graceland (vyšla na konci listopadu 2009 jako singl v limitované edici), která ze všech nejvíc odkazuje k písničkovému základu The Ruin of Ruins.

V pořadí čtrnácté CD v katalogu vydavatelství KLaNGundKRaCH naznačuje další směr nahrávek personálně spřízněných se sestavou Kaspar von Urbach: rozštěpování větších seskupení na jedno- až dvoučlenné projekty a častější přesahy k žánrům jako ambient či pop. V roce 2010 je v plánu mimo jiné druhé album Head in Body, tentokrát ve spolupráci s baskytaristkou My Sister is Pregnant, nebo sólová alba obou členů projektu NO.PAVAROTTI – K!amma i Rouilleuxe.