Divadelní oteplování na třech frontách

Zima odchází, jaro přichází. Nejen s Eskymákem (a) Jaroslavem. Tři divadelní prostory, Alfred ve dvoře, Studio ALTA a divadlo Ponec, si pro rodiče s dětmi na konec března připravily tematický blok čtyř představení. Projekt je snahou prohloubit spolupráci těchto spřátelených scén, která by měla probíhat celý rok například zvýhodněným vstupným.

Alfred ve dvoře Zima odchází, jaro přichází. Nejen s Eskymákem (a) Jaroslavem. Tři divadelní prostory, Alfred ve dvoře, Studio ALTA a divadlo Ponec, si pro rodiče s dětmi na konec března připravily tematický blok čtyř představení. Projekt je snahou prohloubit spolupráci těchto spřátelených scén, která by měla probíhat celý rok například zvýhodněným vstupným. Zima o sobě dá naposledy řádně vědět v inscenaci Sněžná revoluce, kterou připravuje divadlo Ponec. Soubor Jiná prkna v ní vtipnou formou vypráví příběh zrodu snowboardingu v Čechách. Parta přátel objevuje roku 1983 dosud neznámý styl „lyžování“ a s ním spojenou touhu po jiném životním stylu a po svobodné volbě. Inscenace se odehrává v moderní skate U-rampě, v choreografii se objevují kromě akrobatických prvků i pasáže inspirované hip-hopem a street dance, to vše ve víru dynamické hudby s přizváním známého Dj Oriona. Představení je tak určeno zejména mladému publiku.

V Alfredu ve dvoře a ve Studiu ALTA se budeme se zimou loučit dvěma projekty Vojty Švejdy a seskupení Wariot Ideal. Arktický Robinson vypráví o českém dobrodruhovi Janu Eskymo Welzlovi, který jako jeden z mála úspěšně dobyl na konci 19. století Severní pól, aby se zde mimo jiné stal eskymáckým náčelníkem. Představení se odehraje ve velikém iglů. Děti přenese do ledového království vysoko za polárním kruhem, kde se odehraje ten skutečný boj o přežití a uskutečnění jednoho snu.

Polaris, oceňované představení nominované na cenu „Total Theatre Award“ na Fringe Festivalu v Edinburku, slibuje večer plný mužné romantiky, kterou v životě současného světa nalézáme stále vzácněji. Tahle „drifting theatre show“, jak inscenaci nazývají sami tvůrci, zprostředkovává divákům zkušenost člověka, který se ocitne úplně sám, bez mapy a bez pomoci kamarádů, v prokřehlé zmrzlé pustině obehnané nedozírnou modravou oblohou, na které ledové slunce nikdy nezapadá. Je to představení o ztrácení věcí, vědomí, hodnot a svých blízkých, o touze ztratit se a být postrádán.

Skutečné vítání jara naplno propukne komponovaným odpolednem s názvem Jaro*Slav. Od 14.00 se nejdříve uskuteční tvůrčí dílna v divadle Alfred ve dvoře, která bude pokračovat jarním průvodem do Studia ALTA, kde program vyvrcholí interaktivním pohybovým přestavením s dětmi a pro děti Bujaro. Organizátoři uvítají, pokud děti přijdou v ptačích kostýmech. Pod názvem 1+1=3 se již od poloviny února rozbíhá jedinečný slevový program, v rámci kterého spojily tři nezávislé scény své síly. Při návštěvě jakéhokoli z těchto prostorů získají diváci nárok na vstupenku zdarma do zbylých partnerských divadel.

16. a 17. 3. / 20.00 / divadlo Ponec
SNĚŽNÁ REVOLUCE / Jiná prkna
Příběh zrodu snowboardingu v Čechách / 80 min. / vhodné od 15 let

22. 3. / 16.00 / Alfred velký sál
ARKTICKÝ ROBINSON / Wariot Idea
l Neuvěřitelná putování Jana Eskymo Welzla / 60 min. / vhodné pro děti od 7 let

23. 3. / 19.30 / Studio ALTA
POLARIS / Wariot Ideal
Drifting theatre show / 60 min. / jazykově bezbariérové / vhodné pro děti od 12 let

24. 3. / 14.00-17.00 / Alfred ve dvoře & Studio ALTA
JARO*SLAV
Motus a ALTA společně pro děti od 5 let
14.00, Alfred ve dvoře: Ateliér odAodZ (od Alice, od Zuzany) Jarní tvořivá dílna pro děti a rodiče, příprava jarních hlukotvůrců.
15.30, jarní průvod dětí a jejích výrobků z Alfreda ve dvoře do Studia ALTA.
16.00, Studio ALTA: Interaktivní představení s dětmi a pro děti (Bujaro, účinkují děti z TS Light a ze Studia ALTA).