Dotknout se haldy | workshop, přednáška, performance 20.9. 2018

 

Celodenní akce (workshop, terénní přednáška, křest bulletinu Krásná Ostrava, performance):
DOTKNOUT SE HALDY

Choreografický workshop s tanečníky Terezou Lepold Vejsadovou a Lukášem Lepoldem, terénní přednáška vědců Jana Lenarta a Aleše Dolného a křest bulletinu Krásná Ostrava. To vše na heřmanické haldě. Akci zakončí performance tanečníků na zahradě v PLATO.
Pořádá Antikvariát a klub Fiducia ve spolupráci s PLATO. 


Workshop:
10–12 h, Halda Heřmanice
(9.15 h, sraz před Fiducií, Nádražní 30)
Choreografický workshop vedený Terezou Lepold Vejsadovou a Lukášem Lepoldem otevře prostor pro zkoumání vztahu lidského těla a syrového reliéfu ostravské krajiny. Pojďte s námi odhalit podstatu obnaženého pravěkého sedimentu, uměle navršené horniny, erodující půdy. Fyzickou interakcí s „pohyby“ haldy vznikne počin, který se z našich životů vlivem automatizace pozvolna vytrácí. Dotek jako historické memento fyzické práce v krajině.
Rezervace na workshop: info@plato-ostrava.cz
Kapacita workshopu 15 osob
Doporučené vstupné 30 Kč Společný oběd:
13–15 h, Heřmanický pivovar
Oběd ve stylovém pivovaru v nedalekém centru Slezské Ostravy-Heřmanic. Pivo jako křen!


Terénní přednáška a křest bulletinu:
15–17 h, Halda Heřmanice
(14.30 h, sraz před Heřmanickým pivovarem)
Geolog Jan Lenart a biolog Aleš Dolný přímo na haldě ukáží její unikátnost i cennou faunu a flóru. Dalšími tématy budou revitalizace hald a ochrana cenného společenstva teplomilných rostlin a živočichů, kteří na haldách nacházejí útočiště. Přednášku doplní křest nového čísla bulletinu Krásná Ostrava, které se mimo jiné věnuje právě heřmanické haldě.


Performance:
19 h, PLATO (zahrada)
Manželé Lepoldovi se pokusí svou taneční performancí reagovat na dopolední workshop. Některé z osvojených pohybů pak aplikují na podobný model přírody v apokalyptické zahradě PLATO. Jejich tanec bude přímou katarzí osobního kontaktu se stále aktivní haldou. Zároveň zkusí přenést efemérní zážitek z krajinného reliéfu do prostoru galerie.
Vstupné 50 Kč 

 

https://www.facebook.com/events/1920410881590837/