Dva nové tituly na KLaNGundKRaCH

Vydavatelství KLaNGundKRaCH hlásí další dva nové tituly: cd Micro-Zugabba – Scream for More! Francouzů Noyade, kterým label opět překračuje kontext směrem k světovému experimentu, a v MP3 formátu EP Head in Body Not So Empty se zvukem na pomezí cold wave, psychedelie a zmutované taneční hudby.

Noyade: Micro-Zugabba > Scream for More! (CD-R, K&K 18)

noyade Mají punkové a rockové kořeny a svoje nástroje ovládají takovým způsobem, že mezi současnými volně improvizačními projekty by jim patřilo přední místo, jen kdyby nebyli tak špinaví. Expresivní souhra kytary a elektroniky Davida Lemoina (jinak člen kapely Cheveu) a Erika Minkkinena, známého zejména z experimentálně-rockové formace Sister Iodine, byla nedávno k vidění v pražském Finalu, kde dvojice naživo předvedla svoji fascinaci tekutým zvukem, opozicí hlubokých dronů z oblastí, kde už se fyzicky nedá existovat, a vysokých výkřiků, když se vynoříte nad hladinu a v ústech máte ještě trochu vody. Noyade zbavují koncept hudebního „utonutí“ lákavé vazby na sen a zapomnění, jejich zvuk je syrový a reálný, vždy přítomný. Popový rámec, o kterém je v jejich případě řeč? Možná nakolik si dovedete užít hlas, který vám v tak výjimečném okamžiku vašeho života zpívá z rádia potopené lodi…

Tracklist:
01. Bernard Riksfjord´s Snail Mail
02. Sirens of Titan
03. Beichuan
04. Grontflock
05. Cubain Cattle Boat
06. Ophelia Whirlpool

http://www.myownspace.fr/807

HEAD IN BODY: Not So Empty (MP3, K&K 19)

headinbody Novinka domácího projektu obsahuje čtyři tracky v podobě, v jaké jste je mohli slyšet na letošním vystoupení na Sedmičce po boku U.S.Girls a na druhém ročníku festivalu Creepy Teepee. Původně lo-fi introvertní projev zvukově stmelila baskytaristka a klávesistka My Sister Is Pregnant, která se poprvé s títmo projektem objevila na festivalu Stimul. Touha hudebníků transformovat jakékoli negativní nebo pozitivní emoce na chladné neutrální vibrace vede často až k hranicím taneční repetitivnosti. I Can’t Get No Satisfaction je jasným vyznáním. Pulsující roztřepená rytmika a vokál neurotizovaný delayem odkazují až k Suicide, možná v podobě, jakou měli ve vlastních hlubokých snech. Tone Hand klesá až k samým hranicím melancholie, obsahuje skutečné zvukové slzy. Washing Machine Motorcycle Human se řadí ke starým známým noise strojům, jen je odlehčený polámaným rytmem a hrou textu. Poslední skladba je i přes radikální verzi upřímným souzněním se zvláštní neuchopitelností a zároveň chytlavostí originálu Lee Hazelwooda a Nancy Sinatrové.

Tracklist:
1. intro
2. I Can’t Get No Satisfaction
3. Tone Hand
4. Washing Machine Motorcycle Human
5. Look at Us But Do Not Touch

EP můžete stahovat ZDE

http://klangundkrach.net/sleepyhead
http://last.fm/music/Head+in+Body