Guerilla hlásí nové desky: Umělá hmota, Egon Bondy ...

Zanedlouho oslaví vydavatelství Guerilla Records už šest let existence a soudě podle jeho plánů nehodlá ani v tom sedmém polevit ze svého obdivuhodného tempa. Vždyť jenom během září vyjde trojice alb (Umělá hmota, Brabenec & Karafiát & Komárek, Egon Bondy), do konce roku pak dalších pět.

Zanedlouho oslaví vydavatelství Guerilla Records už půltucet let svojí existence. A nutno dodat velice plodných let: vždyť k šestému výročí vydání historicky prvního titulu GR, "zrekonstruované" nahrávky DG 307 Uměle ochuceno už jich už do katalogu lounské značky přibylo více než čtyřicet dalších. Těmi nejčerstvějšími jsou a budou tyto:

Umělá hmota – Starej gauner
guerilla_uh.jpg Legenda české podzemní scény, Umělá hmota, navštívila po dlouhých čtrnácti letech opět studio: v aktuální sestavě a s několika hosty (Mikoláš Chadima, Pavel Cigánek, Picek Fryc) natočila syrově znějící album, stmelujícím v soudržný celek zcela nové skladby s písněmi staršími i dvěma vzpomínkami na sedmdesátá léta nejtěžšího undergroundu. Jejich největší devizou i na Starým gaunerovi pak stále zůstává nezaměnitelný přednes Dina Vopálky.

Vráťa Brabenec, Joe Karafiát, Honza Komárek - Kanadské vytí
guerilla_brabenec_karafiat.jpg "Kanadské vytí", to je souhrnný průřez nahrávkami několika jam-sessions, které v době své emigrace v Kanadě nahráli Vráťa Brabenec (saxofon, klarinet, hlas), Joe Karafiát (kytara, syntetizér, bezpražcová baskytara, perkuse, hlas) a potulný muzikant, fotograf a osvětlovač Honza Komárek (perkuse, hlas, citera, podladěná kytara, foukací harmonika). Dohromady dávají 71 minut free-undergroundového běsnění, které od doby natáčení, na jaře 1989, nijak nezestárlo, ale ukazuje hudební osobitost zúčastněněné trojice. Booklet je pak plný dobových fotografií.

Egon Bondy – My žijeme v Praze ...
bondy.jpg Dvojalbum (CD + DVD) My žijeme v Praze... shrnuje na cédéčku autorem čtenou poezii (dvě kompletní básnické sbírky – Zbytky eposu a The Plastic People Of The Universe a několik drobných básní), na DVD pak tři unikátní filmové dokumenty: záznam Jana Ságla ze čtení Invalidních sourozenců v hospodě v Klukovicích (1974) a pak dva dokumenty o tehdejším Bondyho životě: "Židovský hřbitov", natočený v orwelovském roce Tomášem Mazalem a film stejného autora a Pabla de Saxe z roku 1983-84 "My žijeme v Praze...""

Plány do konce roku
Slovíčko stojí ztratit i za pár titulů budoucích. Ještě do konce roku eblém Guerilla ponese tentokrát "písničkové" album BBP nazvané "Tolik štěstí", retrospektivní průřez "Co je to za lidi?" napříč tvorbou Emana E.T., archivní nahrávka Závodničky 5 - Vyhrobováno (slovy vydavatele: hutná a ponurá hudba, silné melodie i kakofonické běsnění & skvělé texty), nové studiové album znovuobnovené Domácí kapely bubeníka Jana Brabce, a také album mapujícím raritami nebo alternativími verzemi méně známa zákoutí existence ústeckých Houpacích koní.

další podrobnosti na www.guerilla.cz