Indie popoví Dog Day, čerstvý objev značky Tomlab, v neděli v Praze

"Kytarový indie pop v podání Dog Day zní tak lehce, chytře, nevinně jako The Cure na Three Imaginary Boys, podobně melodicky a energicky jako Pixies na Doolittle a melancholicky jako Arcade Fire na Funeral," tak lákají na koncert čestvé akvizice německého Tomlabu jeho organizátoři z AM 180.

dogday_foto.jpg Čtveřice dvě holky a jejich dva kluci Dog Day z kanadského Halifaxu vydala nedávno debut na německém labelu Tomlab (Casiotone for Painfully Alone, David Shrigley, The Blow), kterému jí coby tip na čerstvou krev doporučili lidé kolem Final Fantasy. A byl to tip k nezaplacení.

Při poslechu jejich alba "Night Group" budete možná marně lovit v paměti jinou desku takhle od začátku do konce napěchovanou hitovkami. Kytarový indie pop v podání Dog Day zní přibližně tak lehce, chytře, nevinně i a s příslibem věcí příštích jako The Cure na "Three Imaginary Boys", podobně melodicky a energicky, jen ne tak navztekaně jako Pixies na "Doolittle" a s podobnou melancholií pod tím vším přítomnou jako Arcade Fire na "Funeral". || www.myspace.com/dogdaytheband

Předkapelou Dog Day bude laptopová dvojice dvou studentů umění z Plzně, která se jmenuje Table. Ani se nestačili rozkoukat a už je a sebe Anděl ztrapňoval v TV. A pár dní na to hrajou před Dog Day. Přejeme hlavně pevný nervy. || www.myspace.com/tableweb

Tenhle narychlo zorganizovaný koncert se uskuteční v relativně novým, neokoukaným a pěkným klubu Skutečnost (www.skutecnost.cz) v přízemí hostelu CzechInn na Francouzký ulici 76. Ukažte se tam.

podtrženo sečteno:
Dog Day (USA), Table
23. září 2007 od 20:00, klub Skutečnost, Praha
vstupné: 100 Kč na místě
info: www.am180.org