Isis a spol. v Praze už za 14 dní, předprodej i u nás

Dva roky od své zdejší premiéry se do Akropole vrátí tahouni současné post-metalové vlny, Isis! S nimi přijede i dvojice vydávající na bezmála kultovní značce Hydrahead (jíž šéfuje leader Isis Aaron Turner): akustický projekt legendárních Oxbow a neméně slovutní Japonci Boris. Uáááááá....

Pět let čekala kapela okolo zpěváka, kytaristy a zároveň šéfa respektované značky Hydrahead (na níž měli či mají domov tak zásadní kapely jakou Botch, Converge, Jesu, Pelican a další) Aarona Turnera na výraznější úspěch. Ten přišel v roce 2002 v podobě jejich druhého, přelomového alba "Oceanic" (2002), s nímž zakotvili v přístavišti podívínů, na labelu Ipecac Mikea Pattona. A ač představují ve stáji lídra Fantomas, Tomahawk a dalších uskupení, plné nevyzpytatelný freaků, zdánlivě to konvečnější křídlo, k obyčejnosti mají daleko. Táhlé, pozvolna gradující kompozice, přelévající se z monumentálních kytarových ploch v zádumčivě šeptavé mezihry a naopak sice odkazují k Tool nebo Neurosis, Isis si však hledají napříč těmito teritorii svojí vlastní cestu.

To potvrdila nová, ještě dotaženější deska "Panopticon", pasující je do role tahounů celé vlny instrumentálních kapel, která si vysloužila nálepku post-metal. I přes stále nabitější program stihli kromě koncertování (mimo jiné symbolicky s Tool) během posledního roku dokončit DVD "Clearing The Eye", nedlouho poté i zřetelně zklidnělé album "In The Absence Of Truth", mezitím pak ještě stihli společně se Skoty Aereogramme natočit pro holandský label Konkurrent příspěvek do jeho legendární split série In the Fishtank (ta svedla do studia třeba The Ex s Tortoise, Low s Dirty Three nebo Motorpsycho a Jaga Jazzist Horns). Konec první poloviny letošního roku je ve znamení jejich dalšího evropského turné, v rámci nějž se podruhé představí v Praze.

Web Isis: www.isistheband.com
Web Ipecac: www.ipecac.com

k počtení:
Isis (USA), Jesu(UK), Monno (Ger), 15.05., Palác Akropolis
Isis - Clearing The Eye DVD
Isis - In The Absence Of Truth
Isis - Panopticon

Pozornost si ovšem zaslouží i další dvě kapely, které 22. června v Akropoli vystoupí. Jako první budou hrát Oxbow presents Love´s Holiday, což je akustický projekt dvou hlavních členů výborných Oxbow (Hydrahead Records), Eugene Robinsona a kytaristy Niko Wennera. Jako druzí v pořadí vystoupí japonské trio Boris. Králové doom/sludge/drone scény útočí na ušní bubínky svých fanoušků už patnáct let nekompromisní směsí jednou dlouhých dlouhých náladotvorných pasáží, jindy přímočaré syrové riffařiny. Z jejich bohaté diskografie stojí za seznámení především loňská stoner divočina "Pink".

Web Boris: homepage1.nifty.com/boris
Web Oxbow: www.theoxbow.com

podtrženo sečteno:
Isis (USA) + Boris (Jap.) + Oxbow (USA)
pátek 22. června 2007 od 18:30, Palác Akropolis, Praha
vstupné: 300 Kč v předprodeji, 350 Kč na místě
info: www.silver-rocket.org

PS: lístky na tento koncert koupíte i v našem krámku v Dittrichově ulici