Kanadský trojlístek v neděli na Strahově

V neděli bude možnost na Sedmičce vidět kytaristu a zpěváka jedné z nejdiskutovanějších indie rockových kapel poslední doby, Wolf Parade. Dan Boeckner přijede se svojí manželkou jako duo Handsome Furs, s nimi vystoupí i torontští The Creeping Nobodies a v Praze usazený projekt Noot.

handsome_furs_foto.jpg Handsome Furs si říká dvojice dnes už manželů Dan Boeckner (kytarista a zpěvák Wolf Parade) a Alexei Perry. Svoje první evropské turné odjeli ještě jako milenci v roce 2006 po Skandinávii a to bez toho, aby předtím vůbec nazkoušeli nějaké skladby, krátce po návratu z něj ale nahráli v domovském Montrealu album Plague Park, které koncem května 07 vydal Sub Pop. Album obsahuje velmi melodické a velmi přesvědčivé skladby springsteenovské či chcete-li urban-folkové melancholie, podložené nekomplikovanou, ale účelně použitou elektronikou.
www.myspace.com/handsomefurs

The Creeping Nobodies pocházejí z Toronta, mimo jiné jsou to kamarádi další tamní skvělé kapely Picastro. TCN jsou velkými obdivovateli Pere Ubu či The Fall, jejich hudba má k dekonstruktivistickému přístupu těchhle kapel docela blízko, místo M.E.Smithovy stylové otrávenosti ale přidávají entuziasmus a punkový drive, který je typický pro kanadský indie rock posledních let.
www.myspace.com/thecreepingnobidies

Noot je one man projekt kanadského, na pražské Akademii výtvarných umění v současnosti prý studujícího umělce Dana Bodana. Vytváří zvláštní elektro-industriální hudební plochy a ozval se sám s odkazem na to, že má za sebou zkušenost s hraním před Wolf Parade (stalo se tak na jejich americkém turné). Prostor dostane v úvodu večera.
www.myspace.com/noot

podtrženo sečteno:
Handsome Furs (Ca), The Creeping Nobodies, Noot
21.října od 19:30, klub 007 Strahov, Praha
vstup: na místě 180 Kč
info: www.am180.org