KLaNGundKRaCH hlásí nový titul: nové EP experimentátora Sindre Bjergy

V nejbližších dnech vyjde na značce KLaNGundKRaCH další titul: EP Black Cobweb Mind norského experimentátora Sindre Bjergy. Ten bude také hlavním želízkem premiérového večera koncertní série Parasiting On Music, která se koná už zítra, 1. srpna, v bunkru na pražské Parukářce.

bjerga Na přelomu července a srpna se katalog labelu KLaNGundKRaCH rozroste o další, v pořadí pátou položku: EP Black Cobweb Mind norského hudebního experimentátora Sindre Bjergy, který vystoupí 1. srpna v bunkru na pražské Parukářce v rámci večera Parasiting On Music (společně s RUiNU a Birds Build Nests Underground).

Sindre Bjerga je tvůrce improvizované drone music, používající zejména ozvučené předměty nejrůznějšího původu, preparované nástroje, zvukové hračky a primitivní elektroniku. Během posledních pěti let působí v neobvykle plodném improvizačním duu Bjerga/Iversen (cca 50 vydaných nahrávek na mnoha nezávislých labelech z celé Evropy), kde mu je partnerem elektronický mág Jan M. Iversen. Vedle toho se věnuje i vydavatelské činnosti: na svém labelu Gold Soundz vydal do dnešního dne bez jednoho už šest desítek cd, vinylů a kazet.

Aktuální release Black Cobweb Mind tvoří jeden 25 minutový kus, sestávající z šumového podloží a zvonivých dronů, které se slévají v majestátní zvukovou stěnu, aby se záhy poddaly pozvolnému drolení. Celková atmosféra nahrávky plně odpovídá žánrovému označení, které Sindre Bjerga pro své projekty používá nejčastěji: psychedelic drone.

důležité linky:
www.tibprod.com/bjergaiversen.htm
www.myspace.com/bjergaiversen
www.myspace.com/klangundkrach
www.klangundkrach.net