Kolektiv Bleeding Ear chystá na podzim čtyři koncerty

DIY kolektiv Bleeding Ear, do jehož aktivit spadá vydávání vlastní muziky, tvorba plakátů, pohlednice, placek (najdete je i v Polí pět) se během podzimu pustí i do organizování koncertů. V jejich režii budou k vidění koncerty kapel OW, Sic Alps, Good For Cows nebo starých známých Awesome Color.

Kolektiv Bleeding Ear dal o sobě vědět prvním cd-r titulem v roce 2006, od té doby tenhle kolektiv sjednocuje různorodé aktivity několika přátel, jenž sahají od vydávání vlastní muziky přes organizování koncertů až po tvorbu plakátů, pohlednice, placek a dokonce i punkových šperků. Další podrobnosti hledejte na adresách:
www.myspace.com/bleedineer
bleeding.webz.cz


OW + River For Sale, 20. září, Jet Club, Praha

OW Hudba OW nemá texty, ale vyzařuje z ní hypnotická a zneklidňující atmosféra, která připomíná soundtrack pro noční jízdu po osamělém předměstí. Počátky belgické čtveřice sahají až do roku 2001, naplno však OW začali fungovat až o dva roky později, kdy se k nim přidal Jan Stoop ze seattleských Red Stars Theory. Od té doby absolvovali nespočet koncertů po Evropě a vydali zatím dvě alba: Nowhere (2004) a loňské Moon Tan. Na obou se pohybují v podobných vodách jako třeba Mogwai, Grails nebo Acid Mothers Temple. Zvuk OW je ale tak nezaměnitelný, že ho ani tahle přirovnání úplně nevystihují. V Praze se jako jejich předkapela představí River For Sale, jejich kompletní minitour po Česku pak bude vypadat takto:

19. září – Varnsdorf, KD Rozkrok (+ Bugmen)
20. září – Praha, Jet Club (+ River For Sale)
21. září – České Budějovice, Velbloud (+ Soxoo)

linky:
www.myspace.com/owmusic
www.myspace.com/riverforsale


Sic Alps + Atlantic Cable, 24. října, Chateau Rouge, Praha

Sic Alps Matthew Hartman (Cat Power, Coachwhips) a Mike Donovan vyluzují lo-fi v té nejšpinavější podobě. Jejich duo Sic Alps charakterizuje vrzající garážová kytara, chrastící bicí a neuvěřitelně líný hlas navrch. Dohromady to celé zní trochu jako mix Becka z období Mellow Gold, Beat Happening a Royal Trux. Svérázné duo koneckonců pravidelně hostuje v Howling Hex, kapele Neila Haggertyho, zakladatele posledně jmenované kapely. Od roku 2004 čítá diskografie Sic Alps okolo patnácti položek na nejrůznějších nosičích a na nejrůznějších labelech. Jejich zatím poslední LP s názvem U.S. EZ vyšlo letos v červenci na legendárním labelu Siltbreeze. Volba předkapely celkem logicky padla na Atlantic Cable, jejichž lo-fi country punk má k tvorbě Sic Alps v mnoha ohledech blízko.

linky:
www.myspace.com/atlanticcable
www.sicalps.com


Good For Cows + Moduretik, 29. října, V Jelení, Praha

Good For Cows Kontrabas, bicí, blázinec. Jinak se snad ani freejazzový cirkus Chese Smithe a Devina Hoffa (oba Xiu Xiu) popsat nedá. I když vzývají jazzové experimentátory Charlieho Minguse a Anthony Braxtona, jejich kořeny jsou punkové. Nakonec ani jejich zatím jediné album Bebop Fantasy nevyšlo na jazzovém vydavatelství, ale na labelu Asian Man Records (The Alkaline Trio, Less Than Jake, NOFX). Moduretik naopak přísahá na dekadentní pop a nablýskané osmibitové elektro s ozvěnami Ladytron i The Knife a z rukávu sype hit za hitem. Karneval nečekaných spojení v miniprostoru kavárny V Jelení.

linky:
www.myspace.com/goodforcows
www.myspace.com/moduretik


Awesome Color + Zkouška Sirén, 25. listopadu, 007 Strahov, Praha

Awesome Color Spolu se Silver Rocket kolektiv Bleeding Ear připravil koncert sympatického tria Awesome Color. Kdo zažil jejich květnový koncert s Dinosaur Jr v Akropoli, ví co čekat. Intenzivní a hlasitý rokenrol se slyšitelnými vlivy starého garážového rokenrolu á la The Stooges nebo MC5 a maximálně zkresleným zvukem kytar odkazujícím někam k Sonic Youth. Ostatně jejich eponymní debut Awesome Color (2005) i letošní novinku s příznačným názvem Electric Aborigines vydal label Ecstatic Peace, kterému šéfuje Thurston Moore. Co je ale podstatnější – koncert na sedmičce bude nepochybně velká párty, kde se bude hodně máchat hlavou. Zárukou, že to tak bude už od začátku, by měla být i Zkouška Sirén, druhá kapela večera.

linky:
www.myspace.com/awesomecolor
www.myspace.com/zkouskasiren