Kolna: Smrtí zatepla

 
30. 11. vydává Polí5 nový titul, CD kapely Kolna.
Je to pro nás mimořádný titul, velkorysá produkce ve studiu Ondřeje Ježka, v únoru bude i luxusní verze LP na barevném vinylu s rozkládacím obalem.
Design Karel Haloun.
 
Album bylo natočeno v předvečer vydavatelského výročí (chystá se únorová oslava 15 let Polí5 v divadle Archa), vydavateli a současně členovi kapely (Josef Jindrák) je právě 50 let a CD je tak vlastně dárkem sama sobě, a Hmyzák letos oslavil neuvěřitelné šedesátiny. Současně je to 30 let od vydání legendárního alba ženy - K smrti vylekán, jehož byl Hmyzák účasten. Tedy nejde o náhodný název, Smrtí zatepla je volný pandán k albu Ženy.
Tím ale podobnost končí, Kolna spojuje improvizaci s písní, elektroniku s rockem, etnické nástroje s věšákem na prádlo. Nahrávalo se za účasti inspirativních hostů jako Miloš Dvořáček, Stinka, SdCh, členové Jindrákova domovského Skrytého půvabu byrokracie, Michal Zbořil s modulárním syntezátorem a v neposlední řadě Ondřej Ježek (OTK) na kytaru, piano a další nástroje.
Hlavní pojidlo jsou Hmyzákovi texty v jeho neodolatelném podání, stojí za to je rozluštit z bukletu!
 
Underground vyhřezlý bokem jak povodeň, hudba k vaření, nonsenc kde je všechno pravda, pravda, která není naše, smrt, pseudochlapství, buvol.
 
 
kapela: Kolna
název alba: Smrtí zatepla
katalogové číslo: EPP 170-2
EAN: 8595026623071
doporučená prodejní cena: 299,- CZK
datum vydání: 30. 11. 2020