Koncertní hody ve čtvrtek třetího května

Premiérový koncert lo-fi písničkáře Lopsided v Polí Pět, skvělé The pAper chAse s OTK na strahovské Sedmičce a pro vytrvalce i noise rockové běsnění v Chateau v podání polských Daymares, německých Brood a domácích Dětí deště; tak bohaté hudební menu se dá jedním vrzem stihnout během zítřejšího večera.

03.05. od 17:30, Praha, Polí pět
Debutový koncert mladičkého pražského písničkáře, který si říká Lopsided. Obdivovatel Casiotone For The Painfuly Alone, Smog nebo Low má ve výbavě neškolený hlas, elektrickou kytaru, foukací harmoniku i laciné klávesky Casio a jeho podomácku nahrávané písničky jsou oslavou ryzího lo-fi. V Polí pět se představí akusticky, vstup volný. Na našem pultu najdete limitovanou sérii jeho demo-alba v originálních ručních obalech!
www.myspace.com/lopsidedsite


03.05. od 20:00, Praha, 007 Strahov
Po dvou letech skoro na den přesně se na Sedmičku vrátí The pAper chAse! Kdo viděl jejich minulé, nezapomenutelné, naprosto skvělé vystoupení v květnu 2005, sotva si je nechá ujít. Vy další zbystřete: kapela v čele s všeumělem Johnem Congletonem (mj. producent alb 90 Day Men nebo The Mountain Goats) pochází z Dallasu a libuje si v na první poslech neučesané a zdánlivě zpřeházené změti krkolomných kytarových riffů, piánových linek a ujetých textů, ze které se tu a tam jako znenadaní vyklube sthrující melodie. Na nových albech (poslední se jmenuje Now You Are One Of Us) se částečně odklonila od výrazu zdivočelých The Birthday Party směrem k přehlednějšímu zvuku, který ale stále dovede nepřipravené pořádně zatahat za uši. Tuhle jedinečnou, originální kapelu, navíc doprovodí výborní OTK, další rázný důvod, proč dorazit. Vstup cca 150, max. 180 Kč.
The pAper chAse na myspace
OTK na myspace


03.05. od 22:30, Praha, Chateau
Vytrvalci se můžou jít dorazit na "mezinárodní hlukovej večírek" do Chateau (Jakubská 2, Praha 1), kde si to společně rozdají melodický, energický, hlasitý post rock v podání německých Brood, nekompromisní hardcore polské legendy Daymares a za domácí kraválový noise rock Dětí deště. Koncert je koncipován jako afterparty po koncertě The Paper Chase a OTK na Sedmičce a začne po jeho skončení cca okolo 22.30. Vstup je 100 Kč, kdo dorazí ze Sedmičky, bude platit jen 50 Kč.
Daymares na myspace
Brood na myspace
Děti deště na myspace