Kora et le Mechanix vydali remixové album Excursin Forte

Pod názvem Excursin Forte (16:9 progressive rmx) vychází remixové album dua Kora et le Mechanix. Tracky z jejich výborného "Excursin" si pro tento účel vzala do parády půldruhá desítka elektroniků a experimentátorů, namátkou Miroslav Posejpal, Blue M, Selectone, prof. Neutrino, Hypnotix a další.

koraetlemechanix.jpg Pod názvem Excursin Forte (16:9 progressive rmx) vychází v těchto dnech ve spolupráci značek Next Era a Blue Lizard Records remixové album projektu Kora et le Mechanix Michala Kořána a Filipa Homoly. Tracky z jejich výborného loňského alba "Excursin" si pro tento účel vzala do parády půldruhá desítka českých a slovenských projektů, působících převážně na poli improvisingu (Miroslav Posejpal, X61...) nebo experimentální elektroniky (Blue M, Selectone, prof. Neutrino...).

Tracklist Excursin Forte:
01. Pleseck (remix by Miou Miou)
02. Vandenberg (Gentle Djihad Dub remix by Hypnotix)
03. San Marco (remix by Yogi Rulez)
04. Woomera (remix by Nika 77 & Elektrabel)
05. San Marco (JThnx remix by Blue M)
06. Kourou (remix by The Hermit & The Ferryman)
07. Hammaguir (remix by dj Blue)
08. Cape Canaveral (What Do You See remix by Drama Jacqua)
09. Cape Canaveral (Distorted Columbia remix by X61)
10. Pleseck (remix by Miroslav Posejpal)
11. Tjuratam (remix by Selectone)
12. Stancija Volgograd (homage to Brian Eno mix by Jaroslav Kořán)
13. Kagoshima (remix by Uncless)
14. HypertelicExcursinmix (by prof. Neutrino)
15. Kagoshima (Quartz rmx by Sonority)
16. Stancija Volgograd (Molnyja 2 instrumental mix by Mechanix – edit)

Nabité křtiny alba Excursin Forte (16:9 progressive rmx) se uskuteční už v pátek 2. listopadu. Jako hosté se tu představí projekt Alexe Švamberka S/M, improvizované duo Gurun Gurun, za kterým stojí Tomáš Knoflíček a Jára Tarnovski z Miou Miou, Irena a Vojtěch Havlovi, společná kolaborace DJky Niky77, Elektrabelu a vjů Dilna, pojmenovaná Cyberia Divinorum a své osobité krátkometrážní filmy představí i Jaroslav Kořán. Se samotnými Kora et le Mechanix pak vystoupí i slovenský elektronický experimentátor Matouš Borovský aka Blue M, který bude set K.E.L.M. naživo přetvářet podle svého gusta. Začátek koncertu bude už v půl osmé a každý z návštěvníků dostane ke vstupence Excursin Forte zdarma.

navštivte:
www.koraetlemechanix.com
www.nextera.cz
nod.roxy.cz

V polí pět můžete koupit: Kora et le Mechanix - Excursin

Kdo jsou Kora Et Le Mechanix?
koraetlemechanix.jpg Kora et le Mechanix je dvoučlenný projekt, který s Michalem Kořánem tvoří herec a hudebník Filip Homola. Kora et le Mechanix debutovali v roce 2004 na kompilaci výběru české a slovenské elektronické hudby Out Of Place Artefacts. V srpnu 2005 jim pak vyšel na značce Blue Lizard Records singl nazvaný Cape Canaveral a loni pak i debutové album Excursin.

Pražský hudebník, grafik a fotograf Michal Kořán vytváří hudbu, která je neuchopitelná, imaginativní, nechává posluchači prostor pro fantazii. Michal Kořán do ní nenásilnou formou přetavil své osobní zkušenosti s hudebními postupy minimalismu, industriálu, ambientu nebo třeba i autentického folklóru. Za sebou má již účast ve skupinách Die Archa, Paprsky Ing. Garina, Orloj Snivců, Zapomenutý orchestr Země Snivců a Richter Band. Jedná se o hudbu abstraktního charakteru, kombinující v sobě prvek náhody se smyslem pro detail. Kromě kláves je hlavním Kořánovým nástrojem sampler. Druhý člen projektu Filip Homola se ambientní hudbě věnoval spolu s Kořánem už v období 1986-1994 ve skupinách Die Archa a Znamení kruhu. Kora et le Mechanix loni vystoupili jak před před norskou legendou ambientní hudby Biosphere, tak i na společném koncertě s Christianem Fenneszem a Philipem Jeckem.
www.michalkoran.cz