Květoslav Bomb - Katolický vampirismus II.

 

Pražská arcidiecéze získá ampuli s krví bývalého papeže Jana Pavla II.

V katedrále sv. Víta ji ve středu předá krakovský arcibiskup Stanislaw Dziwisz pražskému arcibiskupovi Dominiku Dukovi.
Loni získal farní kostel sv. Michaela v Ostrově nad Ohří také schránku s kapkou krve na kousku mešního roucha.
V Itálii ukradli krev Jana Pavla II., pátrají po ní i policejní psi.
V roce 2012 zloději severně od Říma také okradli kněze, který měl v batohu ampulku s krví Jana Pavla II.. Tu mu lékaři odebrali po atentátu v roce 1981. Okradený duchovní zalarmoval místní policii a relikvii získal zpět. Zloději ji pohodili do rákosí kousek od nejbližšího nádraží.
"Relikvie a ostatky zná každý člověk z normálního života. Když zemře někdo v rodině, určité ostatky se schovávají, například vlasy, a máme k nim vztah," vysvětlil pražský arcibiskup Dominik Duka.
Další ostatek Jana Pavla II. má Církevní střední zdravotnická škola Jana Pavla II. v Praze. Jde rovněž o kapku papežovy krve na speciální tkanině, která je uzavřena v průhledném medailonku.
V Krakově vyroste nová megasvatyně s centrem Jana Pavla II. Hlavní relikvií bude ampule s krví někdejšího papeže. Krev mu byla odebrána v roce 2005 v italské nemocnici.
Nikdy se asi nedozvíme, jakými posvátnými obřady se taková relikvie získává. Víme jen, že u toho byl papežův blízký přítel.
Ve vůbec prvním případu svého druhu chtěla organizace bojující za práva zvířat dosáhnout propuštění primáta Tommyho tím, že by mu vymohla přidělení právní subjektivity. Tamní mniši tvrdí, že není „zcela mrtev“ a teplota jeho těla stoupá pokaždé, když se v klášteře konají obřady.
Ó Nosferatu, učiň mne bytostí nesmrtelnou a krví svázanou, jejíž jediné jméno jest právě to Tvé.
Jeho tělo je uloženo v soli.