Lednové statistiky Polí5

Žebříčky Polí5 za minulý rok měli neočekávaný ohlas. Tak to zkusím publikovat měsíčně. Samozřejmě vycházím z reálných dat, padni komu padni. Ale ta suchá statistika je trochu matoucí - v Rekomandu (mém krámu) se prodá cca 70% zboží po jednom kusu, tzn kdybych dělal žebříček... (pokračování dále)

Žebříčky Polí5 za minulý rok měli neočekávaný ohlas. Tak to zkusím publikovat měsíčně. Samozřejmě vycházím z reálných dat, padni komu padni. Ale ta suchá statistika je trochu matoucí - v Rekomandu (mém krámu) se prodá cca 70% zboží po jednom kusu, tzn kdybych dělal žebříček větší než prvních deset příček, byly ty poslední řádky obtížené mnoha desítkami titulů se stejným počtem prodejů... Ale přesto těch Top10 vypadá zábavně a nakonec taky něco vypovídá. Často výsledek překvapí i mě.

CD
01. Půlnoc - KNIHA NOCI 1988-1989
02. Skrytý půvab byrokracie - OUŘEDNÍKOVY REFERÁTY
03. Birds Build Nests Underground / Ruinu - BOHNICE, BABÍ LÉTO, SCÉNA POLÍ5
04. Bonus - KONEC CIVILIZACE
05. Načeva / Wright - SICK ROSE
06. Kora Et Le Mechanic - METROPOLIS
07. Holubec Jindra - VALERIJ DUBJANIN
08. DG 307 + Načeva - LIVE FRAGMENT 29.4.2010 PROLÍNÁNÍ
09. Hudba Praha - DEGENERACE
10. Merta Vladimír - LIVE MALOSTRANSKÁ BESEDA 1988

01. Full Moon
02. Veselý Karel - HUDBA OHNĚ
03. Gira Michael - KONZUMENT
04. ŽIVEL Č.32
05. Krchovský J. H. - DVOJITÉ DNO
06. Brabenec Vratislav - EVANGELIUM PODLE BRABENCE
07. Cannon Max - RED MEAT, KNIHA TŘETÍ
08. S.d.Ch. - ČESKÁ TRILOGIE
09. Astonová Nela - KNIHA O MRDÁNÍ
10. Astonová Nela - HOVNO?

Technikálie: pořádí vychází z toho, kolik kusů od jednoho titulu dle komodit (buď CD nebo knih) se prodalo v daném období. Záměrně neuvádím celkové počty neb
a) laikovi nic neřeknou (nebo řeknou, ale vyloží si je bez znalosti reality zcela mylně)
b) nějaké know how bych si rád nechal pro sebe, konkurence číhá na každém rohu, jistě jde o spiknutí :-)
Ještě k počtům - pokud se některého titulu prodalo stejně kusů, je pořadí utvořeno dle toho, kdo toho počtu dosáhl dříve. Vlastní počty vychází z toho, co se prodalo V Rekomandu a zásilkové službě Polí5. Nejsou v to zahrnuty distribuce (hm, to bych možná mohl rozšířit příště - žebříček co ode mě nejvíce objednávají další obchodníci, taky mě teď napadá, že by se to dalo rozdělit na zahraniční a domácí produkci...). Nejvíce překvapivé je, že Rekomando spokojeně živí ještě Day After polovinu, která je do výčtu započítána také, ale v první desítce se jejich tituly neobjevují, snad příště, až bude nějaký mocný titul (třeba jako byly nový Swans).

A nakonec rychlý komentář k více neobvyklým prodejům - SPB na druhém místě jsou neočekávaní, ale je to dáno tím, že kapela nemá jinou zásilkovku než Polí5 a i koncertní prodeje jdou přes Polí5. O Full Moonu jsem psal už minule, ale je potěšující, že i když se objevuje nyní normálně v trafikách, u nás prodej neklesl ani o kus. Gira na třetím místě je dán mým stánkem na koncertu Swans, kdybych jej tam neměl, byl by to zase ležák...