Longital se zastaví v újezdském PopoCafePetlu

Další z výprav zvukových cestovatelů Šiny, Dana Salontaye a Xi Di Nima, tedy Longital, povede ve středu 18. července přes PopoCafePetl Music Clubu na pražském Újezdě. Zastavit se ale můžete i u nás: produkci jejich domovského vydavatelství Slnko Records najdete také na našem pultu.

dlhe_diely.jpg Longital (pod původním názvem Dlhé Diely) vznikli v roce 2001 v Bratislavě. Atmosféra místa na křižovatce kultur a vlivů ovlivnila nadžánrový zvuk skupiny, prolínání písně a experimentu, elektroniky a akustiky. Longital je starý název skály Dlhé diely, která dala název čtvrti, ve které členové skupiny žijí.

Baskytaristka Šina skládá hudbu a texty a je zakladatelkou a hybnou silou domovského vydavatelství Slnko Records. Kytarista Daniel Salontay se po návratu z ročního jazzového studijního pobytu v USA (1997) věnuje skládání alternativní hudby. Byl členem skupiny Neuropa, spolupracoval s M.Burlasem, L. Bugrem (Dogma, Ali Ibn Rachid), Z. Homolovou a dalšími. Hudba Dlhých dielov obratně uzobává z rocku, blues, jazzu, písničkářství, alternativní hudby, trip hopu, ethna a dalších hudebních artiklů, neoddělitelnou součástí zvuku skupiny jsou loopy a ambientní zvuky, které vytvářejí barevné zvukové a rytmické koberce. Jejich zatím poslední album se jmenuje Výprava.

Díky svému originálnímu zvuku už kromě českých a slovenských klubů navštívili také Polsko, Finsko, Maďarsko, Rusko, Anglii nebo Irsko, aktuálně se chystají na prestižní francouzský festival Mimi. Koncerty příležitostně vizuálně dotváří VJ Kufrík Brother.

www.slnkorecords.sk
www.longital.com
www.myspace.com/longital

podtrženo sečteno: Longital (Sk)
18. července 2007 od 20:30, PopoCafePetl
vstupné: 100 Kč
info: www.popocafepetl.cz