Magorovo Vydří 2019

Začátek léta u Skaláka se letos odehrává 4 – 7.7.  2019. Pokud někomu není ještě jasný název festivalu, nutno dodat, že dříve probíhal ve Vydří, bydlišti to proslulého Magora. Poté, co vypadalo, že stavba spadne účastníkům na hlavu, přestěhovala se celá akce do mlýna Mirka Sklaláka, jeho dlouholetého kamaráda a taktéž člena proslulé undergroundové kapely Hever and vazelína band. Tento nenápadný chlapík si po návratu z emigrace splnil svůj dlouholetý sen a zakoupil zchátralý mlýn a vybudoval z něj nádherné pohodové sídlo, které celé léto poskytuje prostor všem možným i nemožným pořadatelům hudebních festivalů, a činí tak statečně již několik let přes protesty domorodců.  Patří mu právem můj obdiv a dík. Taktéž jeho ženě Šárce, která se tam téměř o vše stará.

Podrobný program najdete zde

V areálu najdete jím zbudovaný rybníček, jezírka, trosky aut, antikvariát, několik pódií a koldokol lesy a louky. Je zde možno stanovat, výletovat a užívat si muziky a setkávání s přepestrou směsicí účastníků. A pokud si myslíte, že je to takový zatuchlý undergroundový festival, mýlíte se. Jezdí sem i mnoho mladých lidí i celé rodiny.

Těm, kteří se těšili na křest nového alba Čočky, musím bohužel s lítostí oznámit, že na nás Lubor zapomněl, ale vlastně je to dobře, neb nastaly technické problémy. Tak pokud vše klapne, budeme ho křtít až 31. 8. 2019 a to zde na mlýně v rámci akce Konec léta.

Blanka