Mermomoc přichází po více než sedmi letech s novou deskou

 

Podkrkonošské duo Mermomoc svoji předchozí (debutovou) desku „Kde je člověk, když spí?“ vydalo u Polí5 v roce 2013 a od té doby životem kapely hýbaly různé události. Nedlouho po vydání desky se kytarista Brohe odstěhoval do Anglie, což byla komplikace jak pro zkoušení, tak pro koncertování.

 

Nicméně kapela fungovala na dálku a Brohe se kvůli koncertům pravidelně vracel domů. Mezi lety 2016–18 obohatil sestavu třetí člen, baskytarista Hukot známý z kapely Kiss me Kojak a na novém albu zůstala jeho stopa v podobě basové linky tracku „Bída“. Dalším hostem je americký hudebník a všestranný performer Andy the Doorbum, který je autorem beatu u skladby „Kdykoliv“. Raper Inau, který má se zpěvákem Mermomoci společný projekt Obřízek, hostuje dvěma slokami v písni „Prázdná“.

 

Všechny skladby na novém albu vznikly mezi lety 2013 a 2019 na trase mezi Klinkovicemi a Wallingfordem. Po Broheho návratu do Čech začala kapela s nahráváním. Postupně vytvořila tři verze alba a až tu třetí a definitivní, smíchal Ondřej Ježek ve svém studiu Jámor a připravil ji pro vydání na vinylu, který vychází znovu u Polí5.

 

Mermomoc nedrží prst na tepu rapu a dál se bude vyskytovat někde na pomezí hip hopu, písničkářství a alternativy bez ohledu na to jestli písničkáři začali rapovat nebo rapeři zpívat. Čas je pro ní skutečně relativní a v tom, že nepoznáte jestli je rok 2000 nebo 2021, je její síla. Odolnost vůči trendům ovšem neznamená, že by se kapela nevyvíjela a nová deska je jiná než předchozí, ale pravděpodobně i jiná než ostatní věci, co znáte. Mermomoc buduje svoji osobitou poetiku a rap je pro ni způsob jak říct, co potřebuje a nikoliv forma, kterou je nutné naplňovat. Poslechněte si 13 skladeb, které nevypráví jen o životě stárnoucího rapera a jeho kumpána, ale dokáží též namalovat výjevy obecnější, na kterých možná občas zahlédnete vlastní dvorek.

 

Nové album s názvem „Klinkovice — Wallingford“ vychází 13. března 2021 na vinylu a různých digitálních platformách.

 

 

aktuální poslech (streaming, možno stáhnout titulní obrázek):

https://poli5.bandcamp.com/album/klinkovice-wallingford

 

 

název kapely: Mermomoc

název alba: Klinkovice — Wallingford

vydavatel: Polí5

datum vydání: 13. 3. 2021

katalogové číslo: EPP 180-1

EAN: 8595026664371

formát vydání: LP / download

doporučená pultová cena LP: 449,-

 

 

Foto Kryštof Havlice