Naram, kapitola 15tá

POTKANIDA

Potkanci se uchylují do svých nor na okrajích lesů a hor. Požírají kůru a kořeny starších stromů, přičemž se nejednou zapomenou a bloumají po okolí, vyhledávajíc různé radovánky. Bývají velice rychlí a při rychlosti zapomínají, co vlastně chtějí. Dokážou se naprosto fanaticky nadchnout pro vše zajímavé, co potkají, ale vzápětí na to zapomenou.

Lidé narození v tomto znamení jsou velice vynalézaví , přátelští a velkorysí, ovšem i autoritativní. Jsou závislí na prostředí, v němž se vyskytují, a podle toho se chovají. Mají rádi bohatství a úroveň.  Někdy bývají roztržití.

         Jak milá změna. Lesy, háje, paseky, řeky, potůčky. Jako doma. Všude pobíhala, poskakovala a bloumala spousta zvířat. Vypadala jako kříženec potkana a kance. Opravdu. Ať to vezmete z kteréhokoli konce.  Byli tu krasavci s rypáčkem i čumákem, ocásek vzorně zakroucený i dlouhý, elegantně proužkovaný, téměř bez chlupů. Měli kopýtka nebo tlapky. Vše podle prostředí, ve kterém vyrůstali. V polích převažovala varianta menší, se zásuvkou a pacičkami. Lesu vládli statní kopytnatci.

I naramoidé byli velice různí. Žili v mobilních lodích a talířích, které si neustále něčím vylepšovali. Například létající talíře s věžičkami byly zřejmě novodobým hitem. Vypadaly dost praštěně. Zato loďorozhledny  byly skvostné. Pokud jich bylo více pohromadě, vypadalo to jako les z vědeckofantastického románu.  Lodě byly umístěné na vysokých štíhlých podstavcích a kývaly se ve větru. Moc dobře se v nich spalo, ale když si Sigi uvědomil, jak v nich asi probíhá kocovina...

         Místní se snažili pomoci ze všech sil, ovšem při vzpomínce na Marka se vždy rozplakali. Byli velice přecitlivělí. Během hovoru často zapomínali, o čem je řeč. Někdy i v půlce věty odběhli na odpolední párty či dobročinný večírek. Naši cestovatelé vyzvěděli, co mohli a odjeli. Tentokrát byla loď narvaná k prasknutí.