Nové album No Pavarotti na KLaNGundKRaCH

Nástupce debutové desky pražské drone-psychedelické skupiny z okruhu vydavatelství KLaNGundKRaCH No Pavarotti na sebe nenechal dlouho čekat. CD Too Late To Care, vycházející v luxusní limitované edici 99 kusů, ukazuje možná nečekanou tvář plodné dvojice.

no pavarotti22 Nástupce debutové desky No Pavarotti na sebe nenechal dlouho čekat. CD Too Late To Care, vycházející v limitované edici 99 kusů, ukazuje možná nečekanou tvář plodné dvojice.

Po elegantním vzestupu na lehce zpěněných éterických vlnách doom popu se zvonivými postsurfařskými reminiscencemi, jak je přinesl loňský singl Fat Pink Mouse In Graceland a především první dlouhá deska, přicházejí No Pavarotti s novinkou, jejíž atmosféra o poznání ztěžkla. Jako by k!amm (elektronika, ruchy, hlas) a Rouilleux (kytara, elektronika, hlas) nechali ještě jednou zaznít trosky „starých temných žánrů“. Sílu a intenzitu jejich zvuku spoutali do melancholické textury, a přesto se ještě naposledy ozve děs prázdnoty. Je však už pozdě na cokoli: za těžkým rudým závěsem krásy se skrývá past, pouhá silueta bytosti, která bývala zářivým zpěvákem a nyní už vydává jen šepot a vzdechy, v nichž je slyšet zoufalství anebo melancholii, která se přesytila sama sebou.

Too Late To Care obsahuje pět tracků rozmanité stopáže. Jak je u citlivé improvizace v pojetí No Pavarotti zvykem, jde o soustředěně vystavěný celek: vrstvení smyček a plochy rytmizované delayem, záchvěvy hlasu z polofunkčních vintage mikrofonů a téměř náhodné, neúplné kytarové melodie, to vše směřuje k vrcholu v podobě I´m Never Gonna Surf Again, v níž se všechny atributy desky koncentrují na malém prostoru a v čistém stavu. Pokud si tady budete chtít najít svůj srdcový okamžik, vždycky se trefíte, počítejte ale s věčně znepokojivým stínem za zády. Dojem z alba umocňuje syrově pojatý obal (černobílý motiv na obálce ze stříbrného kartonu), jehož autorem je Patrik Pelikán.

no pavarotti33 No Pavarotti vznikli v roce 2009 na troskách formace The Ruin of Ruins, ve které se spojil Rouilleux s improvizačně-noisovým triem RUiNU. Ve stejném roce vydali nejprve miniCD Fat Pink Mouse In Graceland / Un Giorno Perfetto s loureedovskou předělávkou, ve které hostuje My Sister Is Pregnant (vokál a housle), následované pak debutovou deskou No Pavarotti (obojí nyní volně ke stažení, viz níže). Ke coververzím se vrátili ještě na sklonku roku na neoficiálním limitovaném miniCD s verzemi skladeb od Johnnyho Thunderse, Syda Barretta, Lee Hazlewooda a Rowlanda S. Howarda. Rouilleux v současné době pracuje na sólové desce. No Pavarotti často koncertují (mj. letošní Creepy Teepee, po boku Zs, Gnod či Fabia Orsiho), od 5. do 10. října je můžete zastihnout na společném turné s L´Ocelle Mare a Core of the Coalman.

CD-R, 49:33, tracklist:

1. Behind The Red Curtains
2. Some Kind Of Trap
3. Fat Man Sings No More
4. I´m Never Gonna Surf Again
5. Don‘t Piss Off The Landlord

ODKAZY

http://klagundkrach.net/no.pavarotti
http://nopavarotti.bandcamp.com/album/too-late-to-care
http://klangundkrach.net

FREE DOWNLOAD

No Pavarotti – S/T
No Pavarotti – Fat Pink Mouse In Graceland