Organizátoři festivalu Sperm přivezou anglické 65daysofstatic

10. června se v Praze premiérově představí inovátoři post-rockových tradic, 65daysofstatic. Sheffieldská kapela neotřele kombinuje hutné kytarové riffy s aphextwinovskými breaky, zvuky syntezérů či samplů. V roli předskokanů se představí River for Sale z Dolního Podluží.

65staticofstatic.jpg Výbušný koncert, který zdaleka přesahuje pojem "post-rock" přiveze 10. června britská parta 65daysofstatic, jejichž hutné kytarové riffy s aphextwinovskými breaky, proloženými zvuky syntezérů či samplů, slibují nezvykle silný zážitek.

Kapela rozšiřující hranice post rockového žánru hojným používáním drum machines nebo samplů patří k nejzásadnějším ze současné instrumentálně-kytarové scény, míchajíc tak do své hudby vlivy experimentální, ale i taneční elektroniky. Od svého vzniku v roce 2001 65daysofstatic z anglického Sheffieldu vydali tři dlouhohrající nahrávky, několik EP a další hudební i obrazový materiál. Nejnovější "The Destruction of Small Ideas" (Monotreme Records, duben 2007) nepřináší zásadní hudební zlom, ovšem kapela na své třetí desce dozrává.
www.65daysofstatic.com || www.myspace.com/11488230

V roli předskokanů se představí River for Sale, trio z Dolního Podluží hrající v nezvyklém složení kytara, basa a sampler, kombinující hypnotický lo-fi / noise sound s triphopovou rytmikou a českými texty.
riverforsale.ragedis.net || www.myspace.com/riverforsale

podtrženo sečteno:
65daysofstatic (UK) + River for Sale
pondělí 10. června 2007 od 19:30, Palác Akropolis, Praha
vstupné: 230 Kč v předprodeji, 290 Kč na místě
info: www.sperm.cz

PS: debutové EP River for Sale naleznete na našem virtuálním i kamenném pultu.