P. Fomš - Noc Slavěnina

Bibliofilné vydání rozsáhlého básnického cyklu pražského básníka, grafika a vitrážisty P. Formše „Noc Slavěnina“ sepsaného léta Páně 1928 na Starém Městě Pražském. Doslovy sepsali Jakub Žid a Jana Orlová. K vydání připravili autor, Jan Bartoň a EZT. Fotografikami doprovodil fotograf, výtvarník a hudebník Vladimír Smýkal. Vychází u Lumen Aventini 13. září lP 2014 v nákladu 33 kusů, číslováno a podepsánou rukou autorovou. Vytištěno na papír Cejlonský sen.

Poeticko-romantický text s horrorovými prvky ve dvaceti zpěvech od P. Formše (vlastním jménem Petr Coufal, 1. prosince lP 1967 v Praze), pražského spisovatele, grafika, uznávaného vitrážisty, vůdce Uměleckého sklenářství Jiřička – Coufal a mimo jiné zakladatel a autor textů někdejších kapel Neslyšeli Zarathustru (1993) a Ginnungagap (1998), kde mimo jiných slavných person vystupovali otcové zakladatelé undergroundové formace Skrytý půvab byrokracie – Pepa Jindrák, Jakub Žid, Roman Plischke a zakladatel kapely Ruce naší Dory – pražský spisovatel, scenárista, loutkoherec, hudebník a autor koláží S.d. Ch.

Obálku a ilustrace vytvořil Vladimír Smýkal. Fotografie autora od Miroslava Trimaya. Doslovy sepsali Jakub Žid a Jana Orlová. Vychází 13. září lP 2014 v limitované edici 33 kusů.

Vysázeno písmem Regent Pro ze Střešovické písmolijny Františka Štorma.

Noc