Potulný dělník - festival poesie

Klub Paradox, Brno, Křížová 20

 

pátek:

18:00 George Silverman and The Mask

19:00 Ťovajz & spol.: básně Zbyňka Havlíčka

19:45 autorská čtení: Petr Čermáček, Tomáš Lotocki

20:30 Žen

21:00 autorská čtení: Vojtěch Landa, Olga Čejková

21:45 Hameln

22:45 Jiříkovo vidění

23:45 Die retardovaný koksoplyn

sobota:

18:00 Jakub Čermák – křest sbírky Středohoří a CD

19:00 autorská čtení: Petr Hruška, Ivan Motýl, Jakub Chro­bák, V. J. Horák (křest knihy)

20:15 Ivan Palacký & Lukas Simonis

21:30 Josef Klíč – Requiem za Magora

22:00 Chris Cutler & hosté z Agon Orchestra – Pocta Magorovi

23:45 Pátí na světě – Písňové vydechnutí

 

Ivan Palacký & Lukas Simonis

Projekt předního českého hudebního experimentátora a ar­chitekta Ivana Palackého a holandského kytaristy Lukase Si­monise. Ivan Palacký (narozen 1967) využívá jak kytaru, tak pletací amplifikovaný stroj Dopleta 180 a přidruženou elektro­niku (např. preparované diktafony). Společně s Jennifer Helia DeFelice vystupoval ve formaci Sledě, živé sledě a také v duu Tílko. Dále spolupracuje s Filipem Cenkem (Koberce, záclo­ny), s duem Cremaster, Ruth Barberán a Margaridou Garcia, Willem Guthriem, Andreou Neumann ad. Lukas Simonis (narozen 1961) je holandský kytarista, specia­lizující se na industriální hudbu a noise rock. Hrál v kapelách Dull Schicksal, Trespassers W, Morzelpronk, AA Kismet, Liana Flu Winks, VRIL, Stepmother, Perfect Vacuum a Coolhaven. V jeho rodném Rotterdamu organizuje koncerty, festivaly a podobné akce, zaměřující se na experimentální umění.

Chris Cutler & hosté Pocta Magorovi

Program s Magorovými básněmi a filmy s hudebním doprovo­dem legendy Rock in opposition Chrise Cutlera a muzikantl z Agon orchestra. Chris Cutler (narozen 1947 ve Washingtonu) je legendární britský bubeník, který svou první skupinu založil v roce 1963. Od počátku 70. let hrál v kapelách Henry Cow, Art Bears, Cassiber, News from Babel, Pere Ubu, The Pedestrians či The Science Group. Spolupracoval také s Ivou Bittovou, Tomem Corou, Fredem Frithem, Gong či The Residents. Chris Cutler také dvakrát vystoupil na pražských jazzových dnech, a to v roce 1979. S Chrisem vystoupí převážně muzikanti z Agon orchestra, jmenovitě Ivan Bierhanzl (basa), Ivan Acher (videoprojekce a audiosamply), Martin Čech (flétna), Ivan Manolov (elektric­ká kytara), Michal Nejtek (klávesy) a Jan Šimůnek (elektrické housle).

Pátí na světě Písňové vydechnutí

Kapela Pátí na světě, to jsou kytarové písně Ivana Palackého, jehož doprovází muzikanti z Čvachtavého lachtanu a Furré Petr Fučík (elektrobicí) a Tomáš Doležal (midikontroller).