Sightings v Praze na Sedmičce

15. 6. 2008 vystoupí v pražském klubu 007 „superstars noiserockové mafie“, newyorské trio SIGHTINGS, bez jejichž tvorby je naprosto nemyslitelná dekonstrukce rocku ve všech současných žánrech, počínaje post-hard corem, lo-fi estetikou a konče elektronickými experimenty nebo improvizací. Koncert pořádá vydavatelství KLaNGundKRaCH.

Sightings.jpg Skupina vystupující v sestavě Mark Morgan, Richard Hoffman a Jonathan Lockie používá příznačnou minimální sestavu kytara-basa-bicí k tomu, aby z rock’n’rollu vypudila obojí, rock i roll, tzn. aby ho vyprázdnila od všech tradičních atributů a zároveň ořezala až na kost. Jejich hudba - to je surový zvuk jakoby ještě před zásahem člověka. Jsou nekompromisní, ale ne tak jednoduše, jak si myslíme; jsou rychlí, ale nechávají nás dlouho čekat; jsou minimalističtí, ale všechno neúnosně zmnožují. Jde jim nepochybně o hudbu, ale nikdy ji kvůli tomu nezvedají z prachu, který kolem sebe šíří, zatímco se rozpadá.

SIGHTINGS rozvíjejí odkaz newyorské scény No Wave z přelomu 70. a 80. let (DNA, Mars, Teenage Jesus and the Jerks, raná tvorba Sonic Youth ad.) a svým osobitým přístupem zásadně spoluurčují podobu současné noisové scény, ztělesněné jmény jako Wolf Eyes, Magik Markers, Hair Police, Black Dice anebo Lightning Bolt (se kterými se setkávají na labelu Load Records). Na kontě mají šest dlouhohrajících desek, aktuální album Through the Panama (2007; LP verze vyšla na značce Ecstatic Peace Thurstona Moora) produkoval Andrew W.K. Jejich pražské vystoupení by tak po koncertech OvO, Black Dice, To Live and Shave in L.A. a Magik Markers mělo být pokračováním v objevování toho nejzajímavějšího z oblasti (kytarového) noisu v dotyku se současnými experimenty.

Předkapelou bude pražská skupina Kaspar von Urbach, tvořící na pomezí noisu a psychedelie. Na Sedmičce představí nové album Selfbondage.

sightings ODKAZY:
myspace.com/sightings
www.kvu.klangundkrach.net
myspace.com/kasparvonurbach
http://klangundkrach.net
http://klub007strahov.cz

Load Records
http://loadrecords.com
Článek v Muzikusu