Sperm Festival 2008: Confuse

Začátkem března proběhne v Praze přehlídka umění, hudby a vizuální kultury Sperm Festival 2008. Letos se rozprostře do tří dnů a dvou prostorů a představí na 40 koncertů, performancí, projekcí, přednášek atd. "Confuse" představí spleť aktuálních stylů/trendů (nejen) elektronické hudbě a vizuálního umění českému publiku s cílem podpořit domácí scénu.

Festival odstartuje ve čtvrtek 6. března 2008 v Divadle La Fabrika v Holešovicích večer DEFINE věnovaný bádání po hranicích minimalistické (ne-)hudby společně s průkopníky žánru, Frankem Bretschneiderem a Olafem Benderem (Byetone ) z prestižního německého labelu Raster-Noton a polským objevem Pawlem Kulczynskim aka Tropajnem . V pátek 7. března odpoledne bude v La Fabrice následovat bezplatná(!) vzdělávací část festivalu EDU, během níž proběhne workshop s Jeremiah Johnsonem (Nullsleep) o tvorbě hudby pomocí herních konzolí minulých generací, přednášky/poslechovky Pavla Klusáka a Petra Ference nebo infosession Red Bull Music Academy s kanaďanem Deadbeatem a kapelou Ghostmother. Večer s podnázvem ACT zakončí právě výpravne vystoupení domácího projektu Ghostmother společně s nečekaně performativními barcelonskými Burbuja . Vstupné na oba večery činí 150 Kč pp v předprodeji nebo 220 na místě.

Již tradičně se na hlavní hvězdy můžete těšit na závěr festivalu – v sobotu 8. března vystoupí v Prostoru Abaton miláčkové hudebních kritiků, fanoušků ale i samotných hudebníků Modeselektor se svými vj-skými soupoutníky Pfadfinderei , francouzský mág Joakim a jeho kapela Ectoplasmic Band v electro-rockovém převleku nebo kanadský post-techno producent Scott Monteith aka Deadbeat . SHOW na hlavním pódiu doplní maďarský elektronicko-improv kvartet Pándi/Keszei/Halmos/Prell , strmě stoupající hvězda domácí undergroundové elektro scény Ventolin , shoegazeoví melancholici Subnbus nebo taneční Raganova ze Slovenska.

Další tři pódia v Abatonu budou okupovat extrémně tanečnímu projektu WASTED kde pod taktovkou Jasona Forresta a Pure vystoupí Society Suckers, Electric Kettle nebo Ježíš táhne na Berlín v zcela nové sestavě, retro-8bit vlna BLIP ve spolupráci se stejnojmenným newyorkským festivalem a koncerty nejznámějších jmen žánru jako Nullsleep a Bit Shifter ale i překvapeními od umělců Bubblyfish nebo Bud Melvin , pastvu pro oči diváků zabezpečí CINEMA se živými projekty Opuka, 1/x + gnd, Macula, Telesport a přehršlí projekcí. Vstup na závěrečný večer je skvělých 220 Kč pp v předprodeji a 320 Kč na místě.

Vstupenky na všechny tři večery i festivalové permice za 425 Kč plus poplatky seženete v předprodejích a samozřejmě i u nás. Více informací o festivalu a účinkujících na www.sperm.cz

Sperm Festival 2008 pořádá občanské sdružení Fórum kulturní diverzity mladých ve spolupráci s Goethe-Institutem, Francouzským institutem v Praze, Instituto Cervantes de Praga, Rakouským kulturním fórem, US Embassy a za podpory Mezinárodního Visegrádského Fondu, Česko-německé fondu budoucnosti a Trust of Mutual Understanding.