Sperm - první důležitý festival tohoto roku začne už v únoru

Sperm je již druhý ročník festivalu se zaměřením na hudbu, zvuk a vizuálno (spíše elektronicko experimentálního zaměření). Letos se rozrostl formou i obsahem. Ke čtyřech pódiích v Abatonu přibyly večery v NoD/Roxy, výstava, interaktivní instalace a performance, diskuse a workshopy.

Hlavní "hvězdy" budou němečtí experimentátoři a inovátoři Mouse on Mars, zástupce Warp Records (Chris) Clark, abstraktně hip-hopový Daedelus, elektronická písničkářka Gustav z Rakouska a na „místo činu“ se po roce a tenokrát v plné sestavě vrací Digitonal z Británie. Novým jménem je nejspíš elektronický kabaret Vert, pravý londýnský dubstep přijedou představit N-Type, Youngsta a Crazy D. Originální projekce k hudbě zabezpečí No-Domain z Barcelony.

Silně bude zastoupena opět také středoevropská scéna, audiovizuální projekty a projekce. Prostor dostane interaktivní instalace Drawn Zachary Liebermanna, večer na téma intervencí a instalací o hlasu a rozhlasu nebo česko-ňemecká výstava Here2Hear mapující umění na pomezí zvuku a vizuálna.

Rozpis aktivit:
pondělí 19.února až sobota 24. února, Roxy/NoD: Here2Hear
Pondělí 19.2., Roxy/NoD: otevírací koncert festivalu a vernisáž Here2Hear
Úterý 20.2., Roxy/NoD: Radio Tombola
Středa 21.2., Roxy/NoD: Drawn / Ciant
Sobota 24.2., Abaton: Sperm Show / Sperm Cinema

Sperm Festival pořádají Fórum kulturní diverzity mladých a Culture Transfer ve spolupráci s Lemurie/TAZ, Ciant a Experimentálním prostorem Roxy/NoD za podpory International Visegrad Fund, Česko-německého fondu budoucnosti, Nadace pro současné umění Praha, British Council, Goethe-Institut Prag, Rakouského kulturního fóra, Instituto Cervantes de Praga, Americké ambasády a Radia 1.

Snad netřeba asi připomínat, že řadu vystupujících projektů si můžete předem poslechnout u nás na krámu (samozřejmě lze i na stejném místě zakoupit CD...).

Víc informací, kompletní rozpis akcí a předprodeje již brzy na www.sperm.cz.