Stinka vydala své přelomové album Neviňátko

 

Songwriterku Stinku roky doprovázel obří akordeon, který ji možná zdobil, avšak taky drtil a svazoval. Cesta k jeho odhození byla dlouhá a složitá, ale vyplatila se. Nakupená energie vytryskla do 10 písní, které mísí alternativu, pop, folk, indie rock, noise a psychedelii, shoegaze, rituál.

Zpěvačka Hana Lundiaková teď střídá elektrickou kytaru, syntezátory, klavír a další nástroje a zároveň drží linii svého surreálně naléhavého textařství a originální hudební poetiku. Neviňátko je celistvá a přitom pestrá deska, která se nevyhýbá intimitě, temným stránkách bytí. Svébytným způsobem traktuje i atmosféru v současné české společnosti (Svoboda, Autosvět, Mozog).

Stinku na Neviňátku dotvářejí brilantní muzikanti Martin Doležal na kytaru a Ondřej Červený na basu. Desku studiově doprovodil jeden z našich nejzběsilejších bubeníků Miloš Dvořáček. Producentsky byl jasnou volbou Ondřej Ježek a studio Jámor. Stinka část materiálu natočila také s guruem zvukových inženýrů světa Stevem Albinim. Cesta do studia Electrical Audio v Chicagu je na albu poznat na první poslech (ostrý Insider Junkie a snový Solar, kde Stinka hraje na koncertní křídlo).

Videoklip k desce vyjde v červnu 2019. Stinku čeká řada koncertů v klubech a na letních festivalech.

Velká release party Neviňátka se všemi hosty alba bude 13. 4. v klubu Kaštan, společně s progresivními postpunkery Alpha Strategy z Toronta.

 

 

Vydal label Polí5

poslech: https://poli5.bandcamp.com/album/nevi-tko?fbclid=IwAR3HHo9VUkhU6hBbGpXNRmWg6SZ96vTbqZJPfCXF0Ye8kHbmojEBB8Nlx1s

 

Stinka na sítích:

https://www.facebook.com/hana.lundiakova

https://www.facebook.com/live.cz/

www.stinkamusic.com

 

 

 

Polí5 koncem minulého roku vydalo:

YM (sólový projekt členů kapely Květy)

Molotow Moloch (debut nadějných mladých alternativních jazzmanů)

Pražský improvizační orchestr (debut letitého All Star bandu)

Sylvie Krobová a Jan Jirucha (nové album písničkářky s orchestrálními aranžemi Jana Jiruchy)

 

 

 

Polí5 chystá:

Ve fázi dokončování studiových prací jsou alba:

Hm (dlouho očekávané nové album s novým bubeníkem)

Čočka (sedmé album utajené perly českého undergroundu s prvky rurálního folku, tentokrát v dokonalé produkci Ondřeje Ježka)

Skrytý půvab byrokracie (osmé album klasiků domácí alternativně alternativní scény, vychází ve dvacátém výroční roce činnosti souboru, mix Martin Tvrdý)