Svět podle Danta

 

 

 

Oslava 700 let od úmrtí Dante Alighieriho, poutníka zásvětím, obhájce lidových jazyků a exulanta – především autora Nového života, Božské komedie a další spisů, básní, dopisů… které dnes představují cennou zprávu o životě a světě pozdního středověku a počínající renesance.

 

Nakolik mluvili a mluví k dnešku bude možné zakusit ve středu 15.9. v pražské Vrtbovské zahradě, barokní zahradě italského stylu. Bohatý program s více než dvěma desítkami vystupujících vznikl pod záštitou Čítárny Kampusu Hybernská, Revue Prostor, Venuše ve Švehlovce a Komparatistického spolku KOS.

 

Akce začíná v 17:30 v předpeklí zahrady, kde si návštěvníci budou moci prolistovat či zakoupit dantovské tiskoviny (časopisy A2 a Tvar, revue Prostor a knihy přítomných autorů/ek) a posléze se seznámí se svým prvním průvodcem zásvětím, prokletým básníkem s vergiliovskou aurou. Následuje cesta peklem a rájem plná čtení, koncertů, performance, ale také pití a jídla, které bude návštěvníkům k dispozici po celou dobu procházky.

 

Po programu v zahradě následuje happening čtení celé komedie ve 30 minutách. K účasti budou vyzvání všichni přítomní, bližší informace obdrží na místě.

 

Orientační harmonogram akce:

17:30 – LIMBO (duše se scházejí pod Atlantem)

18:00 – PEKLO (Kino Peklo, Sylva Fischerová, Miroslav Olšovský, Gorale Originale Pardubiciensis, Jaromír Lelek, Richard L. Kramár)

19:00 – OČISTEC (Jakub Vaněk, Petr Borkovec, Martin Pokorný, Adriana Vančová, Pavel Zajíček, Ondřej Macl)

19:45 – RÁJ (Anna Luňáková, Adam Borzič, Josef Kružík, Patricio Battya, HOSTINA)

21:00 – odchod ze zahrad na Karlův most: SPOLEČNÁ ČETBA KOMEDIE

22:00 – after-party v Božské lahvici

 

Odkaz na událost:

https://www.facebook.com/events/529939168236501

-jv-