Světové lahůdky, které těžko budete shánět jinde

Nově máme na skladě CD dvou důležitých kapel alternativně-undergrundové světové scény. Nepřekonatelné TUXEDOMOON a nekompromisně spontání HONEYMOON KILLERS. Není to v obchodech právě běžné zboží, odhaduji, že tato zásilka vydrží maximálně do Vánoc, takže neváhejte a piště Ježíškovi :-).

Honeymoon Killers je belgická kapela z počátku osmdesátých let založená Marcem Hollanderem po přerušení činnosti Aksak Maboul. Jejich eklektický novovlný sound v sobě spojoval mnoho hudebních oblastí. Jakoby Hendrix hrál punk-pop a vyrostl na Jacquesu Brelovi… Velice výrazné byly koncerty při nichž se agresivní klaun, kytarista, zpěvák a konferenciér Yvon Vromman skvěle doplňoval s kontrastně chladnou, ale latexově sexy zpěvačkou Veronique Vincentovou. Zpívala francouzsky i anglicky texty plné sarkasmu a cynismu. Vydali jediné album a po roční existenci pokračovalo jádro souboru opět v Aksak Maboul, kteří se stali důležitou kapelou Rocku v Opozici (spolu s Art Bears, Univers Zero…). Velice zábavné a neakademicky písničkové album. Reedice na CD je doplněna o další zachované nahrávky (singly & EP).

Tuxedomoon se uvedli na legendární kopilaci Subterranen Modern sestavené členy Residents v roce 1979, ale vznik je datovám už o dva roky dříve. Vedle Chrome, Snakefinger a dalších byli zásadní kapelou San Franciského podzemí. Svým novátorským performačním spojením syntezérů s nějakým živým nástrojem (saxofon, viola, baskytara apd.) ovlivnili většinu novovlných souborů. Od prvního alba si ve své tvorbě zachovávají motiv smrti, času a vývoje až do současnosti. V jejich skoro třicetiletém vývoji lze samozřejmě nalést i slabší období, přeze všechno i svým pražských koncertem dokázali, že jsou zosobněním umělecké svobody a nevázanosti neovlivněné tiskem, financemi ani pohybem jednotlivých hudebníků angažujících se výrazně i mimo kapelu.

Vřele doporučujeme obě kapely!

Prodej zde
.