Theatrum Mundi Skupinová multimediální performance

V sobotu 22.9.2018 od 15h do 18h se odehraje v prostorách GASK v Kutné Hoře kolektivní performance spojená s interaktivní videoinstalací. Probíhat bude ve všech prostorách galerie, hlavně v expozici Stavy mysli za obrazem.

 

Theatrum Mundi je multimediální instalace a performance, která zachycuje vnitřní prostor člověka a metaforicky také světa. Chceme vytvořit místo, které existuje zároveň konkrétně i virtuálně a jehož tvar se neustále proměňuje. Obsahově se dotýkáme bezčasí, kde probíhají různé protichůdné procesy zároveň. Konec střídá začátek v opakujícím se rytmu. Jedná se o experiment s fenoménem kolektivní performance – skupina lidí jako živý organismus, jako mraveniště po vzoru Komenského.

 

Srdcem projektu Theatrum Mundi je přenosná divadelní točna jako symbol pomíjivosti a cykličnosti. Vystupují přední performeři a studenti uměleckých škol, dále jsou přizváni tanečníci, aby zastupovali intuici a čistou fyzickou improvizaci.

 

V Gasku vycházíme z expozice s názvem Stavy mysli. Performeři se vztahují k jednotlivým stavům i protikladným emocím, jakož i k všeprostupujícímu proudu vědomí, paměti a imaginace. Točnu umístíme uprostřed sbírky. Performance se zde budou kumulovat a zároveň se budou paprskovitě rozpínat po celé budově i vnějších zahradách původní jezuitské koleje..

 

Situace bude snímána kamerami mobilů umístěných na tělech performerů nebo dobrovolníků. Jednotlivé prvky skupinové performance budou zároveň prezentovány jako videoinstalace v průběhu akce, a to díky speciálně vyvinuté aplikaci, jejímž autorem je Michal Kindernay.

 

Obsah instalace bude tedy spoluvytvářen performery, diváky i prostorem instalace. Projekce se stanou zrcadly svých pozorovatelů. 

 

Vystupují: Lenka Klodová, František Kowolowsky, Gaby Bila-Gunther, Martin Zet, Jana Orlová, Kateřina Olivová, Marie Zandálková, © Merry, Jiří Surůvka, David Helan a Miloš Šejn, Kateřina Olivová, Johana Střížková, Petra Pětiletá, Markéta Garai, Ladislav Vondrák, Vladimír Havlík, Mojmír Pukl, In sáček veritas, Jennifer Helia De Felice, Elis Unique, Markéta Ježová a Tereza Froncová, Katarina Kadijevic, Aneta Jaurisová, Filip Martínek, Mariana Kuželová, Tereza Sosíková, Jan Škrob, Helena Machová, Jan Běhounek

 

Autorka konceptu pro Gask: Darina Alster

Spolupráce na konceptu: Jana Orlová

Kurátorka Veronika Marešová

 

Zvuk: Anja Kaufmann

Instalace: Michal Kindernay

Spolupráce: Pavel Havrda

 

https://www.facebook.com/events/295493251242501/