Tiskařův sen aneb IM.PRINTED Story

 

Projekt Petry Gupta Valentové, Hanele Poislové  a  Veroniky Drahotové ve spolupráci s Andreou Hoffman Nečasovou Tiskařův sen aneb IM.PRINTED Story je výsledkem společné kreativní „organické spolupráce propojující různé aspekty autorské tvorby v čase a prostoru“.

Kdy: V sobotu 30. 6. 2018 v prostorách Kotelny, areál šroubáren, Libčice nad Vltavou, 17:00h

 


Letní, hudebně vizuální performance Tiskařův sen v prostorách nově opravené multifunkční Kotelny v industriálním areálu šroubáren v Libčicích nad Vltavou (Kotelna je jako zdařilá konverze v nominacích na Českou cenu za architekturu za rok 2017) rezonuje s „Kolouchovým snem“, intenzivní zážitkovo-uměleckou podívanou tak trochu jako z dílny Matthewa Barneyho.


Přehlídka, show a zároveň performance probíhající na pozadí monumentálních exteriérů a interiérů Kotelny propojuje několik uměleckých odvětví a aspiruje se divákům vtiskout nejen do paměti, ale doufejme i do duše. Tento komplexní projekt oslavuje řemeslo, tradici, invenci, kreativitu a individualitu.


Předvedené modely jsou ušity z úzko profilových látek navržených Petrou Gupta Valentovou a tiskaři z dřevotiskového prostředí v indickém Rádžasthánu. Spojuje je tradiční dřevotisková a modrotisková technika a tradice rukodělného řemeslného zdobení textilu. Použité metráže byly ručně tištěny v Bagru a Džajpuru v Indii a ve Strážnici na Moravě.


Jednotlivé modely předvedou umělkyně a umělci z různých oblastí české alternativní scény. Některé umělkyně a umělci si své modely také sami navrhly nebo se na jejich výsledné podobě podílely. Umělec Ondřej Skala k přehlídce zahraje svůj speciální set. Jeho akustický zážitek bude také během večera oblažovat všechny přítomné. O to, aby naše chuťové pohárky nezůstaly pozadu, se postará Wine of Italy s nabídkou úžasných italských vín.

 

 

O autorech:

 

Hanele Poislová – vizuální umělkyně, módní návrhářka a performerka připravila zcela novou kolekci pod značkou „Fiží“, inspirovanou látkami Petry Gupta Valentové. Hanele je hybnou silou projektu a připravované multidisciplinární prezentace.


Veronika Drahotová
– vizuální umělkyně a kurátorka. V projektu Tiskařův sen vystupuje v roli mediátora, propojujícího jednotlivé segmenty vláken. Do projektu také přispěla několika, převážně dětskými, modely.


Petra Valentová žije a pracuje v New Yorku, Praze a Džajpuru. Ze svých vzdálených poloh iniciovala vznik tohoto projektu. Petra nedávno založila značku IM.PRINTED, věnující se technice tradičního indického dřevotisku a českého modrotisku. Ručně tištěný dřevotisk patří mezi jednu z nejstarších tiskařských textilních technik a v Indii se stále aktivně provozuje. Petra Valentová,  absolventka Akademie výtvarných umění v Praze a Hunter College, CUNY v New Yorku, s dřevotiskem pracuje posledních pět let – zprvu ve svých uměleckých instalacích, nyní v rámci doktorského studia na VŠUP v Ateliéru textilní tvorby.


Andrea Hoffman Nečasová, produkční pro prostor Kotelna, Uhelný mlýn a galeristka arto.to galerie. Andrea stála u zrodu projektu udržitelných textilií Petry Gupta Valentové od samého počátku. V roce 2016 připravila ve své galerii výstavu Petry Gupta Valentové a Marty Morice nazvanou S tiskem.


Kdy:
30. června 2018, 17:00h

Kde:
Uhelný mlýn // Kotelna
Areál Šroubáren 40, 252 66 Libčice nad Vltavou


Info:

https://uhelnymlyn.cz/kotelna/cs/kotelna/16-kotelna.html

https://www.imprintedstory.com

http://www.veronikadrahotova.com/

Hudba:
Ondřej Skala

Pohybová spolupráce:
Zuzana Sýkorová

Seznam perfomerů
(bude upřesněno později, nyní bych dala jen pár jmen)
Monika Načeva
Helena Sequens
Marta Ljubková

Halka Třešnáková
Daniela Voráčková
Emma Nduka
Veronika Bromová
Jana Kozubková
Petra Lustigová
Petra Gupta Valentová
Jiří Surůvka
Jiří Císler
Lenka Klodová
Alena Kotzmannová
Lucie Hromadová
La Cobra
Jana Preková
Magdalena Peševa
Lucie Simerová
Veronika Drahotová
Hanele Poislová
Veronika Neumannova

Henrieta Hornáčková

Děti:
Sofie Martinková
Sam Martinek
Ravi Gupta
Neel Gupta
Josefína Formáčková
Anděla Formáčková