Underground na Startovac.cz

Touto cestou můžete podpořit dvd verzi představení Pustina: https://www.startovac.cz/projekty/pustina-film-na-dvd/

Divadelní hra Pustina, kterou v současné době uvádí pražské Studio Hrdinů, je věnována Pavlu Zajíčkovi, básníkovi a hudebníkovi skupiny DG 307. Proto se v představení objevuje živá hudba tohoto souboru, ale jeho rovnocennou součástí je i filmová projekce a zejména herecké výkony. Tyto tři složky se navzájem propojují a ovlivňují a vzniká tak specifický a originální tvar na pomezí filmu, koncertu a divadla.


A ještě jedna podobná sbírka, tentokrát na knížku pro děti od Vráti Brabence, kterou pořádá vydavateklství Meander: https://www.startovac.cz/projekty/pajasan/

"S vaší pomocí bychom v nakladatelství Meander Vráťovi Brabencovi rádi vydali už druhou dětskou knihu. První kniha Všude je střed světa, věnovaná Brabencově dceři Nikole, vznikala ještě v dobách undergroundu. Dnes tedy s nadšením a několikaletým odstupem můžeme sledovat, kam se jeho tvorba posunula. Brabencovy texty si přímo říkají o komiksové ztvárnění. Po Karlu Neprašovi a Matěji Formanovi se zadání tentokrát ujala mladá talentovaná výtvarnice Petra Josefína Stibitzová."