Večírek Polí5 v Arše 23. 7.

Polí5 letos slaví své 15 narozeniny. Už delší dobu neřešíme skoro nic jiného než jeho přípravu, doufáme, že nebudou všichni v cizině a že se aspoň s někým potkáme v útrobách Archy.

Program je naplánovaná už od 18 hodin do dvou sálů. Jednotlivé koncerty se mírně přkrývají - dávají tak možnost, vidět i jiné kapely než na jaké se chystáte, aniž by Vám utekli miláčci, a korzování mezi sály umožní potkávání ve foayer, kde bude samozřejmě i stánek s tituly Polí5 za vstřícné ceny.

Hudba Vás nemine od vchodou kde budou celý večer dovádět Stratocluster, ani na baru s ambientem Michala Kořána.

Vlastní akci zahájí Ruce naší Dory, skoro folková kapela melancholičtější nálady s texty dramatika SdCh, jo, je to o lásce a procesu umírání, ovšem podáno s naprostou literární bravurou. 

Pak následuje Schrodingerova kočka, loňské LP, které tady poprvé představí, mělo jedny z nejlepších ohlasů, těžko říci jestli kvůli postrockové smrští, lakonickým textům, ozvláštněním saxofonem.

Na druhém sále je vystřídá Stinka, tentokrát bez kapely, možná v duu, bez harmoniky (to už je několik let), s kytarou, ale poetika zůstává stejná, silné melidie, podmanivý kontraalt, beze strachu z experimentu

Následovat bude mimořádné propojení kapel B4 a OTK, které zahrají dohromady na jednom podiu. Nechme se překvapit nakolik půjde o krautrockovou improvizaci a kolik písní se z toho vyloupne. 

Při posledních tónech B4 začnou hrát na druhém sálu Pátí na světě. Pokřtí své zbrusu nové druhé album, jež Tonda Kocábek právě vychválil v novém UNI, popsal to tak dobře, že bych takovou kapelu chtěl okamžitě vydat.

Po nich přichází další hřeb večera - Monika Načeva s komoní verzí posledního alba, jen klávesy a hlas.

Na Načevu po svém naváží Mermomoc, nemluví o sobě jako o hiphopu, i když řada prvků k němu odkazuje, ale je to spíš model současných WWW, sekané existenciální texty, nápaditá kytara, předtočené smyčky. Po Bonusovi konečně další objev.

Mezitím se ve velké sále připraví další netradiční spojení Kolna a Skrytý půvab byrokracie, trojgenerační spojení, textová estetika Žen (Zdeněk Hmyzák Novák), undergroundová elektronika SPB, etnické nástroje použité neetnicky, improvizované písně, kytara Rendy Pařeza (myslím, že na pódiu jste ho neviděli tak deset let), snad i hosté Ondřej Ježek, Stinka...

Jedině po této bouřce může vyznít DBLV, neodolatelná Biomáša se svou hudební všežravostí.

A takovým pěkným závěrem, doslova tečkou, budou Hm, precizně zaranžované a hlavně s naprostou lehkostí zahrané písničky takřka ze života (pouze pro 40+).

Vřele zve

Josef Jindrák osobně

Doražte včas, vstupné lze koupit přes GoOut