Vývrtka music festival 2016: motto: „Vývrtka není Votvírák!“

 

V termínu 24. - 26.6.2016 proběhne v Peruci u Loun na pomezí středočeského a ústeckého kraje hudební festival Vývrtka. Jedná se o široce žánrově rozkročenou akci postavenou převážně kolem kapel středočeské alternativní hudební scény. Zahraje 16 hudebních těles od reggae přes postrock, djent, punk, alternativu a elektroniku až po divadelní bubenickou show.  Pozice headlinera patří kapelám WWW Neurobeat a Mr. Cocoman, mezi dalšími pak zahrají například Uraggan Andrew & the Reggae orthodox, Mutanti hledaj východisko, Ufajr, Pod Černý vrch, Schrödingerova kočka, Faces are Fiction nebo Between the Planets. Po skončení hlavního programu následuje afterparty s DJs Soundproof, NoExit a dalšími.

Lákadlem festivalu je kromě pečlivě vybraného lineupu také krásná lokace. Součástí prostorného kempu je koupaliště, badmintonové hřiště, pětilůžkové chatky nebo kamenné záchody. Stanování je možné přímo ve festivalovém areálu. S festivalem sousedí barokní městys Peruc a okolní krajina je protkaná turistickými stezkami. Festival je tak určen nejen k hudebnímu vyžití, ale vzhledem k možnosti ubytování, nízké ceně vstupenek a přívětivosti k rodinám s dětmi také jako ideální místo pro zahájení letního odpočinku.

Vývrtka vznikla jako projekt několika nadšenců z Prahy, kteří mají za sebou pořádání čtyř ročníků kultovní oslavy čarodějnic Čáry v Péčku a množství klubových koncertů. Část týmu také spolupracuje na dnes již proslaveném festivalu Povaleč a na provozu klubu Dejvická Klubovna. Mezi partnery patří také kavárny Letka a Cafedu, jejichž společný stánek můžete na festivalu také potkat.

 

Termín: 24. – 26.6.2016

Místo: Kemp Peruc u Loun, U Koupaliště 104, GPS 50.350258, 13.958902

Vstupné: Předprodej 300,-/na místě 400,-. Vstupenky lze koupit na festivalových www stránkách nebo osobně v klubu Dejvická Klubovna a kavárně Letka.

Účinkující: WWW, Mr. Cocoman, Mutanti hledaj východisko, Ufajr, Schrödingerova kočka, Pod Černý vrch,  Between the Planets, Faces are Fiction, At Eye level, Monoskop, Vesmírný Žirafáč, Kabaret dr. Caligariho, Wosa, Magnesium Introspekce, Purplefox Town a dále DJs Soundproof, NoExit bass exploration crew, ApeProfexor, Agem a Idefix & Jake

 

http://www.vyvrtkamusic.cz/

https://www.facebook.com/events/374081962762371/