Xplaylist.cz - důvod, proč si pustit staré desky

Fanouškovské hvězdičkování a komentování desek, profily kapel nebo recenze nabízí - s časopisem Full Moon spřízněný - nový hudební server Xplaylist, který dohromady kombinuje internetový magazín, interaktivní hudební encyklopedii i některé prvky sociální sítě.

XplaylistNatočili nejlepší alba hudební historie Sonic Youth, Nick Cave and the Bad Seeds, Jesus and Mary Chain, Velvet Underground, Bob Dylan, David Bowie či Miles Davis? Tak totiž momentálně vypadají přední místa v žebříčku hodnotícího portálu Xplaylist.cz, založeném na fanouškovském hvězdičkování a komentování desek.

Profily kapel, diskografie, recenze a do budoucna také videa nebo rozhovory, to vše by chtěl nabídnout projekt, který koordinuje bývalý šéfredaktor Freemusic.cz Pavel "Oves" Ovesný. "Xplaylist není nápad kdovíjak originální, spíše spojuje několik už osvědčených prvků dohromady - internetový magazín, interaktivní hudební encyklopedii i prvky sociální sítě," vysvětluje a dodává: "Rádi bychom, aby byl Xplaylist určitým kompasem v záplavě současné hudby, ale také fanouškům pomohl najít podobné kapely nebo nové přátele s podobným hudebním vkusem."

Nová verze Xplaylistu (sesterského projektu časopisu Full Moon) běží od začátku listopadu, v současnosti na ní návštěvníci mohou ohodnotit přes 4000 alb od více než 800 kapel a přečíst si necelé dvě stovky recenzí. Ty se nezaměřují pouze na novinky, ale také starší desky z předinternetové éry. Své si tak na adrese www.xplaylist.cz najdou jak hudební nostalgici, tak ti, kteří pasou po čerstvých jménech a debutantech. Dobrou zábavu.